Kurtuluş coşkusu

Giriş Tarihi: 18.12.2013

4. Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu için heyecanlı bekleyiş sürerken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi, maratona rekor katılım beklediklerini söyledi

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü anısına bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu için geri sayım başladı. Valilik ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün birlikte organize ettiği koşu 5 Ocak 2014 Pazar günü saat 08.00'de Atatürk Parkı'nda start alacak, kentin dört bir yanını dolaşıp Merkez Park'ta son bulacak.

IAAF KURALLARI GEÇERLİ

Atletizm Federasyonu ile IAAF kurallarının uygulanacağı yarı maraton 21 km, halk koşusu ise 4 km'lik parkurda koşulacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, düzenlediği basın toplantısında yarışta spor cenneti Adana'nın tarihi dokusunun da işleneceğini belirterek, "Şu ana kadar 400 kişi başvuruda bulundu. Sayının bini geçmesini bekliyoruz" dedi.

BAŞVURU HAKKINDA

Kurtuluş Yarı Maratonu'na Serap Aktaş, Veli Ballı, Mehmet Terzi, İsmail Akçay, Ali Tunç, Necat Kök gibi milli atletlerin de katılacağını ifade eden Hadi, "Başvuru www.adanakurtulusmaratonu. com internet adresinden yapılıyor. Spor kültürü yüksek, misafirperver, hava koşulları mükemmel olan Adana'da maratonun güzergahını kentin tarihi dokusu ve turistik mekanlarına dikkat çekecek yerler olarak belirledik" dedi.

DERECEYE PARA ÖDÜLÜ
Bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri maratonun Avrasya Maratonu'na eşdeğer olduğunun altını çizen Müdür Hadi, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da destek verdiği maraton sonunda birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL para ödülü verilecektir. Ayrıca Halk koşusuna katılan vatandaşlarımıza ise çeşitli armağanlarımız olacak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN