Adana Emniyeti 'ilk'lerle anıldı

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Adana Emniyet Müdürlüğü son dönemlerde gerçekleştirdiği sosyal projelerle Türkiye'de adından sıkça söz ettiriyor

Adana Emniyet Müdürlüğü bir taraftan suç ve suçlularla mücadele ederken diğer yandanda hayata geçirdiği sosyal projelerle adından sıkça söz ettiriyor. Geçtiğimiz yıl eylül ayında Isparta'dan Adana Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Ahmet Zeki Gürkan'ın talimatıyla tek tek hayata geçirilen sosyal projeler Türkiye'de örnek oluşturuyor.

TÜRKİYE'DE BİR İLK
Özellikle barış sürecinin yaşandığı dönemde Güneydoğu'dan Adana'ya göç eden ailelerin çocuklarının suça karışmaması ve içlerinde polise taş atanların da bulunduğu 95 çocuktan oluşan "Biz Ebruyuz" projesi kapsamında Türkçe, Ermenice, Arapça ve Kürtçe şarkılarını söyleyen koro Türkiye'de bir ilke imza attı. Adeta Türkiye'nin gündemine oturan proje büyük beğeni topladı. İlk konserlerinin ardından grup yurdun değişik kentlerinden davet yağmuruna tutuldu.

TEK PROJEYLE YETİNMEDİLER
"Biz Ebruyuz" projesiyle yetinmeyen Adana Emniyet Müdürlüğü ikinci projesi olan "Toroslar'da Yeşeren Sümbülleri" hayata geçirdi. Doğu ve batı illerindeki çocukların birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları amacıyla başlatılan proje kapsamında ilk önce Siirt ve Hakkari'deki öğrenciler Adana'ya getirildi. Adana'ya gelen öğrenciler polis amca ve ablalarının evlerinde misafir edildi. Bu öğrencilere polisler eşliğinde kentin tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi.

BEN DEĞİL BİZ DUYGUSU
Yaptıkları projelerle dostluğa, kardeşliğe, pozitif katkı sağlamak amaçladıklarını kaydeden Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, "Özellikle Biz Ebruyuz Projesi'nde yer alan çocuklar söyledikleri bütün parçaların anlamlarını biliyor. Bu projeye ayrı bir lezzet kattı. Yani Arapça bilmeyen Arapça şarkı söylüyor ama anlamını biliyor. Kürtçe bilmeyen Kürtçe söylüyor ama ne söylediğinin anlamını biliyor. Bu da şunu gösteriyor aynı dili konuşamayabilirler ama aynı şeyleri hissedebiliyorlar. Çocuklar ben değil biz duygusunu çok iyi yansıtıyorlar. Sosyal projelerimizi bundan sonra da sürecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Emniyeti 'ilk'lerle anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN