Bereket'ten yeni yatırım kararı

Bereket Enerji, HES, JES, Çöp Gaz ve RES yatırımlarının ardından, güneş enerji santrallerinde kullanılacak fotovoltaik panel üretimine başlıyor

Giriş Tarihi: 20.12.2013
1995 yılında yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretmeye başlayan ve serbest tüketicilerin hizmetine sunan Bereket Enerji, HES, JES, Çöp Gaz ve RES'lerden sonra güneş enerji santrallerinde kullanılacak fotovoltaik panel üretimi için yatırım kararı aldı. Toplamda kurulacak olan üç hattan ilki (30 MWp) 2014 yılı ilk çeyreğinde, diğer iki hat (60 MWp/hat) da altışar ay arayla devreye alınarak yatırım tamamlanacak. Tesis'te üretilecek olan FV paneller hem Bereket Enerji'nin kendi kuracağı santrallerde kullanılacak, hem de bu alanda yatırım yapacak diğer firmaların hizmetine sunulacak.

DENİZLİ'DE KURULACAK
Toplam başlangıç kapasitesi 150 MWp/yıl olarak planlanan tesisin, şirketin merkezinin de yer aldığı Denizli'de kurulacağının bilgisini veren Bereket Enerji Üretim AŞ.'nin Güneş Enerjisi Bölüm Başkanı Kadri Başaran, tesiste FV Panel'lerin üretileceği montaj hatlarının üretimi ve kurulumu için Almanya'nın önde gelen firması, Schmid ile anlaşma yapıldığını belirtti. Güneş enerjisi üretiminin kalbi sayılan ve asıl işin 'know how'ını oluşturan hücre üretimi için de yatırım kararı aldıklarını söyleyen Başaran, "Aynı tesiste 2014 yılı içerisinde hücre üretimine başlamayı hedefliyoruz. Üretilecek olan hücreler öncelikli olarak kendi üretecek olduğumuz FV panellerde kullanılacak ancak, diğer panel üretimi yapan firmalara da pazarlanabilecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bereket'ten yeni yatırım kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN