Kültür, sanat, spor burada buluşuyor

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Adana'nın ortasında, Seyhan Nehri'nin iki yakasını bir araya getiren dünyanın hala kullanılan en eski Roma köprüsü olan Taşköprü, festivallerin, spor müsabakalarının, sanatın açılış ve kapanış noktası oldu. Türkülere ve filmlere konu olan yaklaşık 2 bin yıllık geçmişe sahip eskinin Saros, Justinianus köprüsü, bugünün ise Taşköprü'sü son yıllarda Adana ile bütünleşti.

BAKANLIK EL ATMIŞTI

Tarihi dokusu nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından üç yıl önce trafiğe kapatılarak yayalara açılan Taşköprü, bu kararın ardından kültür ve sanattın buluşma noktası oldu. Köprü kentte düzenlenen tenis, basketbol şampiyonalarının açılışı kapanışın yan sıra Sabancı Tiyatro Festivali, Tango Festivali, Altın Koza Uluslar arası Film Festivali, konserler gibi sayısız etkinliğin yükünü taşıdı.

YILLARA MEYDAN OKUYOR

Yeni yüzüyle yıllara adeta meydan okuyan Taşköprü, yapılan uluslararası organizasyonlardaki güzelliğiyle de dünyanın ilgisini çekti. Yerli yabancı bir çok turist tarihi dokuyu yakından görmek için Adana'ya akın etmeye devam ederken, Taşköprü önümüzdeki dönemlerde de kültürün, sanatın, sporun değişmez adresi olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür, sanat, spor burada buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN