Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Net görmek isteyene iLASIK teknolojisi

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Dünyagöz Adana'da, gelişen lazer teknolojisi sayesinde gözlüksüz net görüşe sahip olmak isteyenlere uzman hekimler çözüm üretiyor

Gelişen tıp sayesinde gözlük kullananların imdadına yetişen lazer teknolojisi her geçen gün yeniliklerle farklı bir boyut kazanırken, bu uygulamayı yaptırmak isteyenler de yaşanan bilgi karmaşası içerisinde doğru karar vermekte güçlük çekebiliyor. Dünyagöz Adana'dan Op. Dr. Cüneyt Karaarslan, lazerle gözlüklerinden kurtulmak isteyenler için rehber niteliğinde önemli bilgiler verdi.

KİŞİYE ÖZEL TEDAVİLER

Gözdeki kırma kusurlarının (miyopi, hipermetropi, astigmatizma) tedavi edilmesinde kullanılan lazer teknolojilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşandığını kaydeden Op. Dr. Karaarslan, lazer ameliyatı için 2 işlem gerektiğini, birincisinin gözün önündeki kornea yüzeyinin aşılması, ikincisinin ise korneanın numaraya göre yeniden şekillenmesi olduğunu söyledi. Op. Dr. Karaarslan, "Yeni teknolojide kornea yüzeyi femtosaniye lazeriyle bıçaksız aşılıp, numaralar da kişiye özel tedavilerle düzeltilebiliyor" dedi.

EN GELİŞMİŞ YÖNTEM

Op. Dr. Cüneyt Karaarslan, yeni nesil lazer tedavilerinin dünyayı daha net göstermedeki başarılarının çok üstün olduğunu belirterek, günümüzde gözdeki kırma kusurlarının tedavisinde iLASIK tedavisinin teknolojik olarak en gelişmiş, en konforlu lazer yöntemi olduğunu söyledi. Op. Dr. Karaarslan, "iLASIK intralase yöntemi, bıçaksız olarak korneada bir kapak yaratılıp, ardından wavefront ile kişiye özel olarak laser düzeltmesinin yapılması yöntemidir" diye konuştu.

YÜKSEK GÜVENLİKLİ UYGULAMA
Dr. Karaarslan, hastaların kafalarında lazer uygulamasıyla ilgili pek çok soru işareti bulunduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: "İleri teknoloji ürünü tetkik ve teşhis cihazları ile tedavi süreci ve sonucu başarı oranlarımız artmış, risklerimiz azalmıştır. Kafalardaki bir başka soru işareti ise operasyon sırasında gözün oynamasının, doğru bakmamasının bir soruna yol açabileceği konusundadır. iLASIK cihazında bulunan ve FBI'ın da kullandığı iris hafızaya alıp göze kitlenen Eye-tracker özelliği sayesinde lazer tedavisi tam arzu edilen koordinatlara uygulanır. Böylece astigmatlılar da gözlüklerinden daha başarılı şekilde kurtulabilmektedir. Son olarak da laser olmuş hastaların ileride katarakt gibi diğer göz ameliyatı olamayacağından bahsedilir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Lazer ameliyatı, gerek duyulduğunda gözde katarakt veya başka bir ameliyat yapılmasına engel olmaz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Net görmek isteyene iLASIK teknolojisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN