Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus'taki minibüslerde temassız işlem devri başladı

Giriş Tarihi: 20.12.2013

Tarsuslular, belediye toplu taşıma araçlarında ve elektronik ücret toplama sistemine dahil olan Tarsus Ulaşım AŞ araçlarında temassız bankacılık kartları ile yolculuk ediyor

Mersin'in Tarsus ilçesinde şu ana kadar belediyenin 3 toplu taşıma aracında temassız bankacılık kartları ile yolculuk hizmetinin verilmeye başlandığını ve 15 gün içerisinde tüm araçların bu uygulamaya geçeceğini söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, dünyada bu sistemi kullanan en ileri kent olduklarını söyledi.

15 GÜNE BİTECEK

Toplu taşımada vatandaşlara daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla bu sistemi hayata geçirdiklerini söyleyen Kocamaz, "Türkiye'deki tüm bankaların temassız bankacılık kartlarının kullanılabileceği gibi tüm dünya bankalarının kartları da toplu taşıma araçlarımızda kullanılabilecek. Şu ana kadar 3 araç bu işe hazır ama 15 gün içerisinde işlem gören bütün araçlar bu sisteme dahil olacak" dedi.

TÜM İŞLEMLERDE GEÇERLİ OLACAK
Eskiden toplu taşıma araçlarında sadece kent kartla, otobüs kartıyla seyahat edildiğini hatırlatan Başkan Kocamaz, "Dünyada da bir tek Londra'da sadece otobüs işletmesinde uygulanıyordu bu sistem. Konya'da da sadece otobüs işletmesinde uygulanıyor. Ama biz planlamamızda belediye ile ilgili bütün işlemlerde kullanılması üzerine hazırlıklarımızı yapıyoruz" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Tarsus Belediye Başkan Burhanettin Kocamaz, "Bizimki, sadece toplu taşıma araçlarında değil, belediye ile ilgili bütün işlemlerde kullanılabilecek bir sistem olacak. Çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın bilet alma derdi son buluyor. Sistem halkımıza, belediyemize ve Tarsus'umuza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus'taki minibüslerde temassız işlem devri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN