Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'ya ile işbirliği köprüsü

Giriş Tarihi: 21.12.2013
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) dünyaya açılmaya devam ediyor. Hem Avrupa hem de Ortadoğu'dan birçok üniversite ile işbirliği çalışması gerçekleştiren ÇÜ, bir işbirliğine daha başlamak adına girişimlerde bulundu ve sonuç aldı. Almanya Flensburg Üniversitesi ile ÇÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında DAAD (Alman Akademik Değişim) Kürsüsü oluşturularak ÇÜ'den görevlendirilecek bir öğretim elemanı Flensburg Üniversitesi'nde Türkçe eğitimi verecek.

BU İLİŞKİ GELİŞECEK
ÇÜ heyeti Almanya'ya giderek Flensburg Üniversitesini ziyaret etti. ÇÜ'yü temsilen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan ve Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çelik'ten oluşan heyet eğitim işbirliği görüşmelerinde bulundu. Yapılan görüşmeler sonucunda, ERASMUS programlarıyla öğrenci ve personel değişimleri gerçekleştiren iki üniversite, ilişkilerini daha da derinleştirebilmek için işbirliği yaptı. Flensburg Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Werner Reinhart, iki üniversite arasında sıkı işbirliği geliştirileceğine inandığını belirtti.

ALANLAR BELİRLENDİ
ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise bu buluşma sonrasında her iki üniversite arasında ortak eğitim anlaşmasının bazı alanlarda sorunsuz olarak hemen başlayabileceğini söyledi. İşbirliği yapılacak alanlar, "Avrupa Çalışmaları, Uluslararası Yönetim, Kültür ve Dil" olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'ya ile işbirliği köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN