Akademik camia Çukurova'da buluştu

Giriş Tarihi: 22.12.2013

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), 219'uncu Üniversitelerarası Kurul Toplantı'ya ev sahipliği yaptı. Toplantıya YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya da katıldı

219'UNCU Üniversitelerarası Kurul Toplantısı, Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya kurulda önemli mesajlar verdi. Özel yetenek sınavını kazanıp herhangi bir programa yerleşemeyen engelli öğrenciler için YGS taban puanını 100'e indirdiklerini açıklayan Prof. Dr. Çetinsaya, 2. öğretimdeki yüksek lisans sorununun aşıldığını ve alınan karar gereği artık ikinci öğretimde de tezli tezsiz yüksek lisans yapılabileceğini müjdeledi.

KAMPUSa YENİ YATIRIM

Hippokrat Konferans Salonu'ndaki toplantıda ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar "Birkaç ay içinde Merkez Kampüsümüzde temellerini atacağımız 4 yeni fakülte, merkezi araştırma laboratuarı, 1 meslek yüksekokulu, anaokulu, yeni merkezi kafeterya ve çarşı, dış ilişkiler binası, TÖMER, Tıbbi deneysel araştırma birimi, sağlıklı yaşam merkezi, enstitüler binası ve bir hayırsever tarafından yaptırılacak olan onkoloji hastanesi ile üniversitemizin fiziki altyapı ihtiyacı önemli ölçüde karşılanmış olacaktır" dedi.Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Hasan İbicioğlu da Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için üretilen bilgilerin teknoloji ve inovasyona dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

ÜNİVERSİTELER TOPLUMUN
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş konuşmasında üniversitelerin toplumların gözbebeği olduğunu belirtti. Vali Coş, "Sadece bugünümüzü aydınlatan değil geleceğimizi de şekillendiren üniversitelerimizin gelişimi için tüm kesimlerce desteklenmesi gerekiyor. Adana Valiliği olarak, ilimizde bulunan ve bundan sonra da kurulacak tüm üniversitelerimize katkıda bulunmaya hazırız" dedi. Daha sonra kürsüye gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya konuşmasına, Yüksek Öğretim Kurulu Ortak Veritabanı Sistemi (YÖKSİS) hakkında bilgi vererek başladı. Prof. Dr. Çetinsaya, YÖKSİS'in Yüksek Öğretim Kurumları ile ilgili her konuda bilginin temin edilebileceği tek adres olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademik camia Çukurova'da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN