Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rafet ve Celalettin ahirette buluşacak

Tarlaya birlikte giden, öğle ve akşam yemeklerini birlikte yiyen kardeşler birer saat arayla öldü. Kardeşlerden biri beyin kanamasından ölünce, diğerinin kalbi bu acıya dayanamadı

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Arpaçbahşiş beldesi, filmlerde bile görülemeyecek bir kardeşlik öyküsünün acıyla bitmesine sahne oldu. Tarlaya birlikte giden, öğle ve akşam yemeklerini birlikte yiyen, hiç ayrılmayan Rafet (46) ve Celalettin Erdinç (41) kardeşler birer saat arayla hayatını kaybetti. Rafet Erdinç beyin kanamasından ölünce, kardeşi Celalettin'in kalbi bu acıya bir saat dayanabildi.

HER ZAMAN BİRLİKTEYDİLER

Ali-Arife Erinç çiftinin 4 erkek çocuğundan ikisi olan Rafet Erdinç ile kardeşi Celalettin, küçüklüklerinden beri birbirine çok düşkündü. Hiç ayrılmayan kardeşler, evlendiklerinde bile Yeni Mahalle'de karşı karşıya olan iki eve yerleşti. Öğle ve akşam yemeklerini hep birlikte yiyen kardeşler, tarla işlerinde de yardımlaşıyordu. Bir gün Rafet, diğer gün Celalettin'in işlerini birlikte yapıyorlardı.

HAPŞIRINCA FENALAŞTI

Herkesin hayranlıkla izlediği bu örnek kardeşlik ilişkisinin sonunu, Rafet Erdinç'in öğle yemeğinden sonra 3 kez üst üste hapşırması getirdi. Fenalaşan Rafet Erdinç, kardeşi Celalettin ve diğer yakınları tarafından önce Erdemli Devlet Hastanesi'ne, ardından IMC Hastanesi'ne götürüldü. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan Rafet Erdinç, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

KALBİ TEKLEDİ
Celalettin Erdinç ve ağabeyleri, Rafet Erdinç'in cenazesini alıp Erdemli'ye getirdi. Ağabeyinin ölümüne çok üzülen Celalettin Erdinç evlerinin önündeki taziye çadırında kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Yaşadığı acıyla 1 saatten fazla dayanamayan Celalettin Erdinç ile ağabeyi Rafet Erdinç'in cenazesi Arpaşbahşiş Asri Mezarlığı'nda gözyaşları içinde yan yana toprağa verildi.

ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
Rafet ve Celalettin Erdinç kardeşlerin ağabeyi, Arpaçbahşiş Belediye Meclis Üyesi Osman Erdinç, gözyaşları içinde yaşadıkları acıyı anlatırken şunları söyledi: "Rafet ve Celalettin birbirine çok düşkündü. Herkes onların kardeşliğini örnek gösterirdi. Bütün günleri beraber geçerdi. Rafet'in iki kızı, Celalettin'in iki oğlu vardı. Karşılıklı evlerde yaşıyorlardı. Celalettin, Rafet'in ölümüne 1 saat dayanabildi. Acımız çok büyük. Bir saat arayla iki kardeşimizi kaybettik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rafet ve Celalettin ahirette buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN