Az kazanıyorum ama mutluyum

Mersin'de her sabah 05.00'te tezgahını açarak boyacılık yapan 79 yaşındaki Süleyman Başçı, "Allah'a şükür kimseye muhtaç olmadan yaşamımı sürdürdüm" dedi

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Mersin'de 65 yıldır aynı sokakta ayakkabı boyacılığı yapan Süleyman Başçı, 16 yaşından bu yana ayakkabı boyadığını söyleyerek, "Tam 65 yıldır aynı sokakta ayakkabı boyayarak evime ekmek götürüyorum. Bu mesleğe başladığımda yeni evlenmiştim ve o günden bu yana tek başına çalışarak aileme baktım. Allah'ıma şükürler olsun kimseye muhtaç olmadık" dedi.

KIZI PANİKATAK HASTASI
Çok sevdiği eşini 2 sene önce kaybettiğini ve şu an kızıyla birlikte yaşadığını söyleyen Süleyman Başçı, "9 çocuğum var. Hepsi kendi düzenini kurdu. Kızım da panik atak hastası olduğu için iş bulamıyor. Nereye başvurduysa kapılar kapandı. Sağlık olsun. Tedavi ettirmek için çabalıyorum. İnşallah iyileşir, ona da bir iş bulursam gözüm açık gitmeyeceğim" diye konuştu.

ÖZEL MÜŞTERİLERİ VAR
Mesleğinin kazancının çok fazla olmadığını belirten Başçı, "Havalar iyi olursa günde 20 çift ayakkabı boyuyorum. Bir çift ayakkabıdan bir lira ücret alıyorum. Özel müşterilerim var. Sağolsunlar her gün ayakkabılarını boyatıyorlar. Eşin dostun sayesinde bu güne kadar kimseye muhtaç olmadan, el açmadan çalışıp çabalayarak geldim. Allah çalışan insana veriyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Az kazanıyorum ama mutluyum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN