Kayıp balıkçı toprağa verildi

Seyhan Baraj Gölü'nde kaybolduktan 11 gün sonra cansız bedeni bulunan Turgut Bülbül toprağa verilirken anne Nesibe, "Güle güle mavişim" diyerek ağıt yaktı

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nde aşırı rüzgâr nedeniyle teknenin alabora olması sonucu kaybolan ve 11 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 33 yaşındaki Turgut Bülbül sevenlerinin gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Cenazede ağıtlar yakan anne Nesibe Bülbül, "Deniz gözlüm, mavişim güle güle. Artık rahat uyuyacaksın, senin de bir mezarın var" diyerek gözyaşı döktü.

İKİSİ KAYBOLMUŞTU
11 Aralık Çarşamba günü Seyhan Baraj Gölü'nde, aşırı rüzgâr nedeniyle devrilen kayıkta bulunan Hacı Osman Gönen (53), Suriyeli Rabi Akkor (30) ve Ahmet Kocabey (44) sualtı ekipleri tarafından kurtarılmış, Turgut Bülbül ile Kenan Özgür Atakay ise kaybolmuştu. Kayıp gençlerden Kenan Özgür Atakay'ın cesedi 14 Aralık'ta bulunurken, Turgut Bülbül'ün cansız bedenine ise önceki gün ulaşıldı.

"BÖYLE Mİ GELECEKTİN?"
Su altı ekipleri tarafından çıkartılan Bülbül'ün cenazesi yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındıktan sonra Hadırlı Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Cenazenin mahalleye gelmesiyle gözyaşları sel oldu. Turgut Bülbül'ün 112 Acil Servis'te görevli doktor ablası Nurdan Bülbül, "Kardeşim evine böyle mi gelecektin?" diyerek gözyaşı döktü.

"SENİN DE MEZARIN VAR"
Cenaze daha sonra Hadırlı Mezarlığı'na götürüldü. Güçlükle teselli edilen anne Nesibe Bülbül, "Deniz gözlüm, mavişim güle güle. Artık üşümeyeceksin. Senin de bir mezarın var" diyerek gözyaşı döktü. Hala Türkan ise yeğenin fotoğrafını bir an olsun elinden düşürmezken ağıtlar yaktı. Bülbül'ün cenazesine olay sırasında kurtulan Suriyeli Rabi Akkor da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıp balıkçı toprağa verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN