Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk ARSLAN: 2013 acısıyla tatlısıyla anılarda

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Acısıyla, tatlısıyla, hüznü ve sevinciyle 365 günü, hiç bitmez sandığımız bir yılı daha geride bırakıp geçmişin anıları arasına koyup bir yaş daha yaşlandık.
Bu bitip giden bir yıl boyunca yaşadığımız elem ve kederleri, sevinç ve mutlulukları, belki bir daha yaşayamayacağız amma bunları unutmayacağız da.
Hepimizin hafızalarında kalacak acılar ve sevinçler ayrı ayrı olsa da örneğin, yaşadığım şehirde 11 yıl belediye Başkanı olan Mustafa Poyraz'ın 'Beni aday yapmayacaklarını tebliği ettiler' sözü bu yılın tek unutmadığım anısı olacak. Çünkü onun aday yapılmayacağı konusunda dost sohbetlerinde yarı şaka yarı ciddi kazandığım onca bahislerden giyeceklerim, yeni yılda hep ayaklarımda, üzerimde olacak.
96 saat sonra gizemleri ve bilinmeyenleri ile yeni bir yılla 2014 ile tanışacağız.
İstersek hepimiz için yetecek kadar sevgi, hoşgörü ve kardeşçe birlik ve dirlik içinde yaşayabileceğimiz bir yılımız var. Sizleri bilmem ama ben 'Kul Sırrı' olarak 2014 yılının gözyaşlarının akmadığı, huzur ve mutluluğun doruk noktaya ulaştığı bir yıl olmasını diliyorum.
Sevgili hemşerilerim biliyor musunuz aslında hiç de zor olmayan bunu başarabilmemiz için yapmamız gereken tek şey öyle koskoca bir Kaf Dağı değil.
Tek yapmamız gereken, her alanda karşımızdakinin de bizim gibi insan olduğunu fark ederek birbirimizle empati kurmayı elden bırakmamak… Birlikte yaşadığımız bu güzelim kentte huzuru, barışı, çağdaşlığı yakalamak için sorunları birlikte aramak ve birlikte çözmek için çaba harcamalıyız. "Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam bakasın. Nerden geldiğini unutma ki nereye gideceğini şaşırmayasın" diyen bilginin bu sözünü unutursak onca yıl 'karga gibi kendini adem, b.kunu ise badem sayanlarla' harcanmış zamanımızın açığını kapatamayız.
2014 yılında kişisel takıntılarına yenik düşen, kendi ve üç beş yandaşının çıkarları doğrultusunda bu şehrin geleceğini yok sayanları bu şehrin tarihinden silip atmayı, sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde geçirmeyi diliyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve sevgi ile yad ediyorum

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: 2013 acısıyla tatlısıyla anılarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN