En özel kamp

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun 'Yüzme Milli Takım Gelişim Kampı'na katılan 13 mental ve down sendromlu sporcu şampiyonalara Mersin'de hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 28.12.2013
Uluslararası yarışmalarda Türkiye'yi temsil edecek olan mental ve down sendromlu yüzücüler, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Mersin'de düzenlenen gelişim kampında şampiyonalara hazırlanıyor. Mersin Olimpik Yüzme Havuzu'nda çalışmalarını sürdüren sporcular, burada aldıkları eğitimler ile şampiyonlarda derece almayı hedefliyor.

13 SPORCU KATILDI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve yüzme hocası Cengiz Çetin, sporculara dayanıklılık eğitimi verildiğini belirterek, bazı sporcuların da alanlarına göre teknik eğitim aldığını kaydetti. Çetin, aralarında milli takımda kulaç atanların da bulunduğu 13 sporcuyu çeşitli şampiyonalara hazırladıklarını söyledi. Kamptaki eğitimlerin ardından performansı iyi olan sporcuların milli takıma seçileceğini kaydeden Çetin, "Portekiz'de düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda derece alan sporcularımız da burada çalışmalar yapıyor. Onların da performansını geliştirmeleri yönünde antrenmanlar yapıyoruz" diye konuştu.

BEŞ GÜN SÜRECEK
Antrenör Cengiz Çetin, Mersin'deki kampın 5 gün süreceğini belirterek, "Şu an takvime göre belirli bir yarışma yok ama biz ön hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bunun yanı sıra değişik dönemlerde de kamp yapacağız. Amacımız buradaki çocuklarımızı en üst seviyeye çıkarıp, yarışmalara hazırlamak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En özel kamp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN