Dev hastanenin inşaatına başlandı

Giriş Tarihi: 29.12.2013

Güneydoğu Anadolu'nun en büyük hastanesi olacak Gaziantep Şehir Hastanesi'nin temeli için butona Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katıldığı törenle basıldı

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük hastanesi özelliğini taşıyacak olan Gaziantep Şehir Hastanesi'nin temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katıldığı törenle atıldı. Şehitkamil ilçesi Pancarlı Mahallesi'ndeki hastane 63 bin metrekarelik alana inşa ediliyor. Hastane kompleksi içinde 636 yataklı Genel Hastane, 206 yataklı Kalp Hastalıkları Hastanesi, 174 yataklı Onkoloji Hastanesi, 112 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 498 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ile 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunuyor.

MİLLET DERS VERECEK

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, törendeki konuşmasında son günlerde yaşanan gelişmelere de değindi. Müezzinoğlu, "Birileri farklı farklı senaryolarla, hiçbiri birbiriyle alakası olmayan birçok hadiseyi aynı torbaya toplayarak milletin ümüğünü sıkmak, milli irade ile oynamak, bu şekilde AK Parti'yi yıpratmak istiyor. Bu art niyetli olanlara bu millet bugüne kadar nasıl dersini sandıkta verdiyse Gaziantep de yine inşallah 30 Mart'ta yine bunlara dersini verecektir" dedi.

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Her zaman 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın,' ve 'İnsanı yücelt ki devlet yücelsin' söylemiyle yola çıktıklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "1980'de bu milletin iradesine darbe yapanlar bedel ödememiş olabilirler. 1990'lı yıllarda, 28 Şubatlarda bu millete bedel ödetenler, bedel ödememiş olabilirler. Ama artık değişti. Artık AK Parti var. Artık Recep Tayyip Erdoğan var. Bu millete yanlış yapanlar şunu bilsinler ki yaptıkları yanlış asla yanına kar kalmayacak, öyle veya böyle o bedeli ödeyeceklerdir" diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından hastanenin yapımını yüklenen firma yetkilisini sahneye çağıran Bakan Müezzinoğlu, hastanenin yapım süresini sorduktan sonra inşaatın 29 Mayıs 2016 tarihinde teslim edilmesi sözünü istedi. Firma yetkilileri ise bunun mümkün olabileceğini ifade ederek söz verdi. Daha sonra Bakan Müezzinoğlu ve protokol üyeleri hazırlanan butonlara basarak hastanenin temellerini attı.

YEDİ HASTANE VAR
Gaziantep'in batısında TRT'ye ait 63 bin metrekarelik arazi üzerinde yapılacak hastane kompleksi içinde 636 yataklı Genel Hastane, 206 yataklı Kalp Hastalıkları Hastanesi, 174 yataklı Onkoloji Hastanesi, 112 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 498 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ile 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev hastanenin inşaatına başlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN