Üstünsoy: Bana tuzak kuruldu

Hastasından 10 bin lira bıçak parası aldığı iddia edilen Prof. Dr. Haşim Üstünsoy suçlamaları reddetti

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Özel muayenehanesinde, bir hastasından 10 bin lira bıçak parası aldığı iddiasıyla, sekreteriyle birlikte gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haşim Üstünsoy suçsuz olduğunu söyledi. Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olan, Gaziantep'teki ilk kalp naklini yapan Prof. Dr. Üstünsoy, "Hastayla ilişiğim yok. Bana tuzak kurmak istediler" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA

Hasta Faize Aslan ve yakını Mustafa Kaya iddiaya göre Cumhuriyet Savcılığı'na giderek Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haşim Üstünsoy hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Prof. Dr. Üstünsoy'un ameliyat için yasal işlemler dışında kendilerinden 10 bin lira 'bıçak parası' istediği iddia edildi.

10 BİN LİRAYA EL KONULDU

Başlatılan polis operasyonunda, seri numaraları alınan banknotlardan oluşan 10 bin lira ile Prof. Dr. Üstünsoy'un muayenehanesine giden Faize Aslan ve Mustafa Kaya, parayı profesörün sekreteri Özlem Ertay'a teslim etti. Mustafa Kaya'nın parayı vermesinin ardından muayenehaneye operasyon düzenleyen polis, seri numaraları alınan ve fotokopisi çekilen 10 bin liraya el koyarken, Prof. Dr. Üstünsoy ile sekreteri Özlem Ertayı gözaltına aldı. Prof. Dr. Üstünsoy ile Özlem Eray daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

PARAYI BIRAKIP KAÇMIŞLAR
SABAH Güney'e konuşan Prof. Dr. Üstünsoy, "İşlemleriyle hiç ilgim olmayan kişiler bunlar. Hasta Faize Aslan, Mustafa Kaya onun yakını. O gün de çanta dolu parayı gelip sekreterimin masasına bırakıp kaçan kişiler bunlar. Daha önce savcılığa gitmişler. Polislerle birlikte gelmişler. Sekreterimin masasının üstüne parayı bırakıp kaçmışlar. Daha sonra tabii hastayla bir ilişiğim olmadığı da tuzakları da ortaya çıktı. İki kez odamdan kovdum bu insanları. Bir firmayla birlikte yılbaşı hediyesi vermeye gelen ve kovduğum kişiler bunlar. Ben şirketlerden hediye almıyorum. Kendimi de şehrimin de başını öne eğecek bir şey yapmadım bundan sonra da yapmam" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üstünsoy: Bana tuzak kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN