Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtulmak için dilekçe vermişti

Giriş Tarihi: 2.1.2014

Kocası tarafından fularla boğularak öldürülen Halime Özdoğan'ın, boşanmak için mahkemeye dilekçe verdiği, ancak harcı yatırmadığı için dava açılamadığı ortayı çıktı

Adana'da geçtiğimiz salı günü atkıyla boğularak öldürülmüş halde bulunan 21 yaşındaki Halime Özdoğan'ın katil zanlısı kocası Durmuş Ali Özdoğan (24) tutuklandı. Talihsiz kadının geçtiğimiz mayıs ayında boşanma dilekçesini mahkemeye verdiği, ancak harcı yatırmadığı için davanın açılmadığı ortaya çıktı. Halime Özdoğan dilekçede, eşinin eviyle ilgilenmediğini, kendisini darp ettiğini ve can güvenliğinin olmadığını belirterek boşanmak istediğini belirtmiş.

BARIŞMAK İSTİYORDU

Durmuş Ali ve Halime Özdoğan 14 ay önce evlendi. Halime, evliliklerinin 7.'nci ayında eşinin evine bakmadığı ve kendisine şiddet uyguladığını ileri sürerek babası Ali Aydoğdu'nun evine döndü. Ticaret Meslek Lisesi mezunu genç kız, bir kargo şirketinin muhasebe bölümünde işe başladı. İddialara göre Durmuş Ali Özdoğan, Halime'yi sürekli arayarak barışmak istediğini, barışmaz ise öldüreceğini söyledi. İkili buluştuğunda yeniden kavga çıktı ve öfkeli koca, karısını boyundaki fularla boğarak öldürdü.

"CAN GÜVENLİĞİM YOK"
27 Mayıs 2013 tarihinde Adana Nöbetçi Aile Mahkemesi'ne verdiği ancak harcını yatırmadığı için işleme koyulmayan boşanma dilekçesinde yazanlar, Halime'nin başına geleceklerin habercisiydi. Talihsiz kadın dilekçede şunları söyledi: "Davalı ile evliliğimizin ilk günlerinde mutluyduk. Şimdi mutluluğun yerini şiddet ve saygısızlık aldı. Kocam bir gün çalışıp, bir gün çalışmamakta ve evine bakmamaktadır. Can güvenliğim dahi kalmadı. Benim özverili olmama rağmen davalı eşim, kayıtsız ve tutarsız davranmakta sürekli kahve köşelerinde gezmekte ve benimle ilgilenmemektedir."

KAÇIP YANIMIZA SIĞINDI

Acılarının büyük olduğunu söyleyen baba Ali ve anne Naibe Aydoğdu, "Bir kez ayrılıp yanımıza gelmişti. Büyükler araya girdi ve barıştırdı. Ancak kızımız, şiddetin devam ettiğini kapının üzerine kilitlendiğini söyleyerek bir yolunu bulup taksi ile kaçtı ve bize geldi. Avukata gidip, boşanmak için dilekçe verdi ancak harç parasını yatırmadığı için dava açılmadı. Halime kuzenine, eşinin kendisini sürekli ölümle tehdit ettiğini söylemiş. Hatta 'Ölürsem ölürüm, şaşırdım kaldım' diyerek dert yanmış. Ancak bize söylemedi. Salı günü işe gidiyorum diye evden ayrıldı. Gelmeyince telefonunu aradık ama kapalıydı. Kocası ile barıştığını düşünerek aramadık. Daha sonra da ölüm haberini aldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmak için dilekçe vermişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN