Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tepki çığ gibi

Yarın olağanüstü genel kurula gidecek olan Mersin İdmanyurdu ortada kaldı. Taraftar, takım için her şeyini veren Başkan Ali Kahramanlı'ya destek olurken, sahip çıkmayanlara ise tepkili

Giriş Tarihi: 3.1.2014
Altı yıldır Mersin İdmanyurdu'nun ayakta durması için varını yoğunu ortaya koyan Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı'nın "Kongreye az bir zaman kaldı. Takıma sahip çıkın diye bağırıyoruz ama kimsenin kılının kıpırdadığı yok. Sahip çıkmayana bu taraftar hesap sorar" açıklamalarına taraftarlardan destek geldi. Başkan Kahramanlı'nın Mersin İdmanyurdu'nun yaşaması için çabaladığını söyleyen taraftarlar, "Ali Kahramanlı bu mücadelesinde hep yalnız bırakıldı" fikrinde birleşti.

KONGRE YARIN
Kuruluşu 1925 yılına dayanan Mersin İdmanyurdu yarın olağanüstü genel kurula gidiyor. Ancak başkanlık için yeni bir aday yok. Kahramanlı başkanlığındaki yönetimin aldığı ani bir kararla gerçekleştirilecek genel kurul yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda 11 Ocak tarihine ertelenecek. Takımın PTT 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselme yolunda ilerlediği bu günlerde taraftarlardan, Mersin'de yaşayan işadamlarına önemli bir çağrı geldi.

KAFALAR KUMA GÖMÜLDÜ
Mersin İdmanyurdu'nun şanlı bir tarihe sahip olduğunu ve 29 senelik hasretin ardından Ali Kahramanlı başkanlığındaki yönetimin takımı yeniden Süper Lig'e taşıdığını hatırlatan 1992 Mersin İdmanyurdu Taraftarlar Derneği Yöneticisi Kemal Tepebaş "Bugüne kadar mevcut başkan Kahramanlı ve yönetimini eleştirenler, alınan olağanüstü genel kurul kararının ardından yine kafalarını kuma gömdü" dedi.

ŞİMDİ NEREDELER?
Mersin İdmanyurdu'nun Mersin'e gönül veren herkesin kulübü olduğuna dikkat çeken 1992 Mersin İdmanyurdu Taraftarlar Derneği Yöneticisi Kemal Tepebaş "Süper Lig'e çıktığımız dönemde Ali Kahramanlı ile boy boy fotoğraf çektirenler şu an nerede? Mersin'den para kazanan işadamları bu takıma sahip çıkmalıdır. Süper Lig'e el ele yürüyelim" dedi.

SIRA KAYMAĞI YİYENLERDE
Yıllarını kulübe veren diğer bir isim Mustafa Demirtaş, namı değer Albay ise "Başkan ve takım elinden geleni yaptı artık sıra bu şehrin kaymağını yiyenlerde" dedi. "Kimlerin nerede ne paralar harcadığını biliyoruz" diye konuşan Albay, "Kimseye harcama da demiyoruz. Fakat gelsinler onlara göre küçük olan meblağlar ile bu takıma destek olsunlar. Unutulmasın ki bu takımın gerçek yeri Süper Lig'dir" şeklinde konuştu.

TARAFTAR HEP TAKIMIN YANINDA
Takımın Onursal Menajeri Hacı Bayram Birinci'nin oğlu Duran Birinci de tıpkı diğer taraftarlar gibi kulübün sahipsiz bırakılmasından şikayetçi. Kentteki işadamlarının yanı sıra kent dinamiklerinin de Ali Kahramanlı ve takımı yalnız bıraktığını savunan Duran Birinci "Binlerce Mersinli bu takımı yalnız bırakmayıp tribünleri dolduruyorsa, bu kente yön vermek isteyenler de bunu görmezden gelmemelidir. Başkan Ali Kahramanlı tek başına bırakılıyor. Eğer destek verilirse ben inanıyorum ki bu takım sezon sonunda ait olduğu Süper Lig'e yeniden dönecektir" şeklinde konuştu.

"İŞADAMLARI NEREDE?"
Taraftarlarından Serkan Bulut ise kentte para kazanan turizmci, sanayici ve birçok işadamının desteklerini artık takıma vermesi gerektiğini ifade etti. Bulut, "Bizler taraftarlar olarak takıma güveniyoruz. Her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Ancak bu kentin ekmeğini yiyen ve para kazanan işadamları takıma sahip çıkmalı. Biz artık her platformda bu kişilere tepkimizi göstereceğiz" dedi.

DEŞİFRE EDECEĞİZ
Bir diğer taraftar Mehmet Kuseyirli de bundan sonraki sürecin takım açısından önemli olduğunu söyledi. Devre arasında takıma maddi anlamda destek verilmesi gerektiğini ifade eden Kuseyirli, "Önümüzdeki bir genel kurul süreci var. Bu süreç takımımız açısından çok önemli" dedi. Taraftarlar olarak bundan sonraki süreçte destek vermeyen herkesi deşifre edeceklerini ifade eden Kuseyirli, "Bu bizim son uyarımız. Bu kentin serbest bölgesinde bir sürü firma var. Neredeler?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepki çığ gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN