Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Ticaret Odası ihracata odaklanacak

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, 2014'te ihracatın artırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, 2014 yılındaki en büyük hedeflerinin tüm sektörlerin ihracata yönelmelerini sağlamak olduğunu belirterek, "Üyelerimizin başta yurtdışı fuarlar ve ikili işbirliği görüşmeleri olmak üzere tüm etkinliklere katılımını sağlayacağız. Amacımız, Adana'nın üretimini daha iyi değerlendirmesini sağlayarak kentin ekonomik göstergelerini en üst seviyeye çıkarmaktır" dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe 2013 yılını değerlendirirken, 2014'e ilişkin hedeflerini anlattı. Menevşe, "Adana'nın başta ihracat olmak üzere tüm ekonomik göstergelerinin yükseltilmesi, kentin üretiminin yurtdışı pazarlara satılmasıyla mümkündür. O nedenle 2014 yılında tüm meslek komitelerimizin üretimini yurtdışı pazarlarda tanıtım ve satışının gerçekleşmesi için önemli adımlar attık. 2014 bütçemizde 1 milyon liranın üzerinde kaynak ayırdık. Böylece Adana'nın üretimini dünya ile entegre olmasını sağlayacağız. Bunun yanda TÜYAP tarafından düzenlenen fuarlara katılmak isteyen üyelerimize sunduğumuz desteği 2014'te de sürdüreceğiz" dedi.

GÜNDEM KONULARI GÖRÜŞÜLDÜ

2014 yılı bütçesinin tüm ayrıntılarıyla görüşülüp, oybirliğiyle kabul edildiği Meclis toplantısında söz alan Meclis üyeleri gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini dile getirdi. Meclis Üyesi Gürsel Tanrıver, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleşen tarım konulu toplantıya ilişkin izlenimlerini paylaştığı toplantıda, söz alan diğer Meclis üyeleri de 5 Ocak Stadyumu'nun yerine AVM ve çok katlı bina yapılmasının kent içi trafiğini daha içinden çıkılmaz bir hale getireceğine yönelik görüşlerini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Ticaret Odası ihracata odaklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN