Çadırda eylem amacına ulaştı

Giriş Tarihi: 5.1.2014

Silifke'de devlet hastanesindeki işine dönmek için 3 aydır çadırda kalarak eylem yapan engelli Ayla Bilmez amacına ulaştı

Mersin'in Silifke ilçesinde taşeron şirket tarafından Silifke Devlet Hastanesi'ndeki işine son verilmesini protesto için hastane önüne çadır kuran engelli Ayla Bilmez'in eylemi, yeniden işe alınmasıyla sona erdi. Fazla kilosu nedeniyle yüzde 54 engelli raporu olan ve hastanede temizlik görevi yaparken işten çıkarılan Bilmez, 3 aydır eylem yapıyordu.

"VAZGEÇMEDİM"
Bilmez, hastane önünde yaptığı basın açıklamasında, temizlik işinde çalışırken 30 Eylül'de taşeron şirket tarafından işine son verildiğini belirtti. Verdiği mücadeleyi kazanıp yeniden işine döndüğünü ifade eden Bilmez, "Üç aydan bu yana bir gün olsun mücadelemden vazgeçmedim. İşimi, onurumu kazanmak için tüm olumsuz şartlara rağmen üç ay hastane bahçesine kurduğum çadırda kaldım" dedi.

BAKAN SÖZÜNÜ TUTTU

Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Bolat Ankaralı "Milletvekilleri Levent Tüzel ve Aytuğ Atıcı tarafından Ayla Bilmez'in mağduriyeti Meclis gündemine de taşınmıştı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu söz vermişti, sözünü tuttu. Sayın Bakana teşekkür ediyoruz. Bilmez'i yalnız bırakmayan KESK üyesi arkadaşlarımıza da teşekkür borçluyuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çadırda eylem amacına ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN