Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşgücü kursları istihdam sağlıyor

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslar sayesinde geçen yıl 303 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Adana'da nitelikli eleman açığının da her geçen gün biraz daha fazla hissedildiğini söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, kentteki işgücü açığının giderilmesi ve işsizlik oranının düşürülmesi kapsamında, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde "İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Kursları" düzenlendiğini belirti. Coş, 2013 yılında açılan 46 kursa katılan 847 kişiye mesleki beceri kazandırılarak, bunlardan 303'ünün çeşitli işyerlerine çalışmalarının sağlandığını kaydetti.

VASIFLI İŞÇİLER

Vali Hüseyin Avni Coş, nüfus yoğunluğu açısından Türkiye'nin en büyük illerinden olan Adana'da, sanayicilerin ve işverenlerin ara eleman ihtiyacını karşılamak ve işsiz vatandaşlara çeşitli meslek dallarında beceri kazandırarak, ekonominin içine katmak amacıyla faaliyet gösteren, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri'nde 38 kurs açıldığını ifade etti. Coş, bu kurslarda eğitilen 683 kişiden 303'ünün işe yerleştirildiğini söyledi. Engeli ve hükümlülere yönelik olarak 29 kursun düzenlendiğini ve bu kurslarda 318 kişiye mesleki eğitim verildiğini belirten Vali Coş, bunun yanı sıra 38 bin 950 kişiye bireysel danışmanlık hizmeti verildiğini ifade etti.

AMAÇ DONANIMLI İNSAN GÜCÜ
Artık nitelikli eleman arandığını belirten Vali Coş, "Ne iş olsa yaparım dönemi bitmiştir. İşverenlerin istek ve taleplerine göre, hangi alanlarda iş açığı varsa o alanlarda kurs açıp, nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacak her türlü imkâna sahibiz. Aynı zamanda işverenlerimizden talep gelmesi durumunda mevcut çalışanlarının eğitimine katkı sağlayacak kurslar açarak, çalışanların hızla büyüyen bilgi ve teknoloji çağına ayak uydurabilmelerine katkıda bulunmak için yetişmiş uzman personellerimiz bulunmakta. Tüm gayretimiz, ülkemizi daha da ileriye taşıyacak insan gücünü donanımlı bir şekilde yetiştirmektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşgücü kursları istihdam sağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN