Adıyaman'da STK'lar 'vesayete hayır' dedi

Giriş Tarihi: 6.1.2014

Adıyaman'da 78 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, ortak bildiri yayınlayarak "Milli iradeye evet, vesayete hayır" mesajı verdi

Adıyaman'da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adı altında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından 78'i ortak basın açıklaması yaptı. Merkez Demokrasi Parkı'nda gerçekleştirilen basın açıklamasında, bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları tarafından "Milli iradeye evet, vesayete hayır" denildi.

BÜYÜK TÜRKİYE İDEALİ

Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci yaptı. 'Büyük Türkiye' idealine vurgu yapan Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffar İzci, "Kaybedeni biz, yani millet, kazananı onlar, yani emperyalist güçlerin olduğu bir operasyon, komplo, tehdit ve kuşatma ile karşı karşıyayız. Ülkesini seven ve koruma görevi sayan bütün vatandaşlarımız ve kurumlarımız gibi Adıyaman sivil toplum kuruluşları olarak da son günlerde ülkemizde yaşananları büyük bir dikkatle takip ediyor ve kullanılan dilin 'Büyük Türkiye' idealine zarar verdiğini kaygı ile izliyoruz" dedi.

KÜRESEL OPERASYON

Yaşanan tartışmalarda izlenen yol ve kullanılan yöntemlerin, milletin ortak idaresiyle son yıllarda elde edilen bütün kazanımları tehdit ettiğini savunan İzci, "Aziz milletimiz bu küresel operasyona ve onun içerideki uzantılarına karşı, millet iradesinin birlikte ürettiği kazanımlara ve büyük Türkiye idealine sahip çıkmaya azim ve kararlılıkla devam edecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman'da STK'lar 'vesayete hayır' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN