Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika ödemesi takımda krizi çözdü

Giriş Tarihi: 6.1.2014

Devre arasında olağanüstü genel kurula giden Mersin İdmanyurdu'ndaki para krizi, federasyonun tanıdığı sürenin son gününde 2,2 milyon lira ödenmesiyle geçici olarak çözüldü

Borçları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Mersin İdmanyurdu'nda çıkan para krizi, son gün futbolculara yapılan 2 milyon 200 bin liralık ödemeyle geçici de olsa çözüldü. Takımdaki bazı futbolcuların federasyona başvurduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, "Antalya kampından bir gün önce 2,2 milyon lira ödeme yaptık. Yapamamış olsak, kriz kulübün kayyuma devrine kadar gidebilirdi" dedi.

KAMP ÖNCESİ KRİZ
Kongre süreci başlarken olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını hatırlatan Kahramanlı, "Yönetim oluşmadan bir ödemenin yapılması mümkün değildi. Ancak ilk yarının son haftası futbolcularımız Adana maçında aslanlar gibi mücadele etti. Hocamız ayın 5'i itibariyle kamp için Antalya'da toplanması gerektiğini, ancak önce ödeme yapılması gerektiğini söyledi. Federasyona başvuran arkadaşlarımız vardı" diye konuştu.

"TRANSFER GEREKİYOR"
Cuma günü ödeme yapılmamış olsa, futbolcuların sözleşmelerini tek taraflı feshedeceğini kaydeden Kahramanlı, "Arkadaşlarımıza o ödemeyi yapmasaydık takım dağılır giderdi. Bugün Süper Lig hedefi olan, ilk yarıyı 33 puanla kapatan bir ekibiz. Bu ekibi bozamadık. Tüm imkansızlıklara rağmen 2,2 milyon lira ödeme yaptık ve krizi bir yere kadar çözdük. İkinci yarı için transfer yapmamız lazım. Bunun için de para gerekli" şeklinde konuştu.

"KAYYUMA GİDER"
Eleştiri yapılırken herkesin çok kolay konuştuğunu ancak sorumluluk alacak kimseyi bulamadığı ifade eden Kahramanlı şunları söyledi: Yönetim oluşturamıyoruz. Bu şehirde binlerce Ali Kahramanlı var. Bir ayrım yapmadan herkesi işin içine alarak takımı Süper Lig'e çıkaralım diyoruz. Yönetim yoksa ayın 11'inde de Ali Kahramanlı istifa ederse takım kayyuma gider. Onun için biz en zor şartlarda bu takımı sırtladık. En zor şartlarda kaçmadık. Kaçmıyorum. Destek verilsin, devam edeyim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika ödemesi takımda krizi çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN