Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Fakıbaba iddialara sert çıktı

Başbakan Erdoğan'ın oğlunun yönetiminde olduğu TÜRGEV'e arsa tahsisi için açıklama yapan Başkan Ahmet Eşref Fakıbaba, hodri meydan dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2014
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba bir süredir gündemde olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) arazi bağışıyla ilgili iddialar hakkında açıklama yaptı. Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da yönetiminde olduğu TÜRGEV'e verilen desteğin mevzuata uygun olduğunu kaydeden Fakıbaba, aralarında cemaatin vakıflarının da bulunduğu birçok kuruluşa arazi desteğinde bulunduklarını belirtti. Başkan Fakıbaba "Bize çamur atmaya çalışanlar ellerindeki belgelerle savcılığa gitmezse namerttir" dedi.

VAKIFLARI DESTEKLİYORUZ

Başkan Fakıbaba şöyle devam etti: "Belediye olarak 2004'ten beri Sema Basın Yayın Eğitim Derneği'ne 4 bin metrekare, -bilindiği gibi bu cemaate ait olan bir dernektir-, Türkiye Eğitim ve Kültür Derneği'ne 3 bin metrekare, Şanlıurfa Bahar ve Kültür ve Eğitim Derneği'ne 4 bin metrekare, Eyyubiye Fakir Öğrenciler Derneği'ne 2 bin metrekare, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Derneği'ne (TEGEV) 7 bin 600 metrekare, TÜRGEV'e 7 bin 921 metrekare, Hilton Oteli'ne 5084 Sayılı Yatırımın Teşvik Kanunu kapsamında 8 bin 600 metrekare yer tahsisi yaptık."

AMAÇ BAŞBAKAN'I YIPRATMAK
Fakıbaba, arazi tahsisiyle ilgili iddia ve haberlerin amacının Başbakan'ı yıpratmak olduğunu söyledi. Fakıbaba, "Çünkü bu kadar basit, bu kadar vicdansızca, hiç araştırılmadan gazeteler böyle manşet atıyorsa Allah Başbakanımıza yardım etsin. Biz 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 15'inci Maddesi'ni uygulamışız ve bu madde Belediye Meclisi'ne yetki verdi. Biz 10 yıl içersinde sadece TÜRGEV'e mi vermişiz? Diğerleri niye sorulmadı" diye dert yandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Fakıbaba iddialara sert çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN