Sever: Yatırımla Mersin büyüyecek

Giriş Tarihi: 7.1.2014
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever Mersin'i yatırımlarla büyüyen bir kent haline getireceklerini belirterek, "Yatırım noktasında Mersin'imize uygun çevre kirliliği yaratmayan, katma değeri yüksek, teknolojisi yoğun sektörlerde imalatçıların gelip kentimizde üretim yapmaları konusunda elimizden geleni yapacağız" dedi.

İLK 5'E GİRECEĞİZ
Kent ekonomisini geliştirmek için önemli atılımlar yapacaklarını anlatan AK Parti Adayı Sever, Mersin'i ülke ekonomisinde ilk 5 kent arasına taşıyacaklarını kaydetti. Sever, Mersin'i yatırımcıların gözdesi haline getireceklerine işaret ederken, bu sayede kentin işsizlik sorununu da ortadan kaldırmayı ve bunun için turizm yatırımlarının hızla artırmayı hedeflediklerini söyledi.

TURİZMDE FAZLAMIZ BİLE VAR

Tarım ve gıda sektörünü de ön plana çıkaracaklarını anlatan Mustafa Sever, "Deniz turizmi açısından Antalya ile Mersin şu anda mukayese dahi edilemeyecek durumda. Aslında Antalya'dan fazlamız var eksiğimiz yok ama bugün Antalya milyonlarca turist ağırlarken biz yabancı turiste hasretiz. Bu noktada çalışmalar yapıp Mersin'i turizmde ön plana çıkaracağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sever: Yatırımla Mersin büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN