Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaş katilinin akıl sağlığı araştırılacak

Giriş Tarihi: 8.1.2014

Eşiyle ilişkisi olduğunu ileri sürdüğü arkadaşını öldüren Diyadin Görgen için son kararı Adli Tıp Genel Kurulu verecek

Adana'da cep telefonu işi yapan arkadaşı Muhittin Kalkan'ı eşiyle ilişkisi olduğu yönündeki dedikodular yüzünden 6 bıçak darbesiyle öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılanan Diyadin Görgen hakkında 2 farkı cezai ehliyet raporu verildi. Adana Ruh Sağlığı Hastanesi "Suça karşı cezai ehliyeti yoktur" raporu düzenlerken, Adli Tıp 4'üncü İhtisas Kurulu "Cezai ehliyeti tam" raporu verdi. Son sözü Adli Tıp Genel Kurulu söyleyecek.

DNA TESTİ İSTEMİŞTİ

Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 8 çocuklu tutuklu sanık, "Eşim ile ilişkisini 2 yıl kadar önce öğrendim. İstanbul'daki evime sık sık gelip, gidermiş. Çocuklarımın da bu konuda bilgisi var. Hatta eşim elbiselerimi, paramı da ona veriyormuş. Olay günü 'Burada ne sürtüyorsun' dedi. Bu nedenlerden dolayı tartıştık. Bıçağı salladım. Kaza ile öldü. Çocuklarıma DNA testi yapılmasını istiyorum" diye konuşmuştu.

SANIK YALAN SÖYLÜYOR
Öldürülenin eşi Hatice Kalkan, sanığın yalan söylediğini dedikoduyu kendisinin çıkardığını ileri sürmüş, "İlişki iddiası da doğru değil. Dedikodu çıkarınca sanığı aradım. Bana, eşimi öldüreceğini söyledi" demişti. Sanık hakkında 2 farklı cezai ehliyet raporu verildi. Diyadin Görgen'in hakkında karar verilebilmesi için Adli Tıp Genel Kurulu'ndan rapor isteneceği öğrenildi.

DEDİKODU İDDİASI
İddialara göre İstanbul'da cep telefonu alım satım ve ithalatı işi yapan Diyadin Görgen, 2 yıldır ayrı yaşadığı eşinin bir süre iş ortaklığı yaptığı Adana'da yaşayan arkadaşı Muhittin Kalkan ile ilişkisi olduğu yönünde dedikodular duyunca çılgına döndü. Görgen, 11 Nisan 2012'de Adana'ya gelip, cep telefonu işi yaptığı Alidede İşmerkezi'nin otoparkında Muhittin Kalkan'ı bıçaklayarak öldürdü. Görgen, daha sonra polise gidip teslim oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaş katilinin akıl sağlığı araştırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN