Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Krizin çaresi demokrasidir

Kahramanmaraşlı avukatlar, bağımsız, tarafsız, adil bir yargı sisteminin kurulması için parlamentonun harekete geçmesi gerektiğini düşünüyor

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Kahramanmaraş Barosu'na kayıtlı avukatlar, bağımsız, tarafsız, adil bir yargı sisteminin kurulması için parlamentonun harekete geçmesi gerektiğini deklare etti. Baro Başkanı Avukat Metin Doğan, hukukta savunmayı güçlendirecek yeni bir yargı sisteminin oluşması için yasal düzenleme yapılması gerektiğini açıkladı. Baroya kayıtlı avukatlarla birlikte basın açıklaması yapan Doğan, 17 Aralık sürecinin ardından hukuk sisteminin bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğinin ortaya çıktığını belirtti.

HSYK'YI TBMM SEÇMELİ

Eski Türkiye özleminde olanların 'Gezi' olayları ile başaramadıkları ülkenin istikrarını bozma hedefine yolsuzluk algısı üzerinden ulaşmayı amaçladıklarını ifade eden Doğan, demokratik bir hukuk devleti kurmak ümidiyle yapılan hukuk reformunun da derin ve paralel güçler tarafından engellendiğini ifade etti. HSYK üyelerinin tamamının ya da çoğunluğunun TBMM tarafından seçilmesi ve anayasa uzlaşma komisyonu tarafından uzlaşılan yargıya dair maddelerin hayata geçmesinin elzem olduğunu kaydeden Doğan, "Kapalı devre ve tek sesli halka hesap verilebilirliği olmayan seçim sistemlerinin ülkeye zarar verdiği bir kez daha tecrübe edilmiştir. Yargının halkımızın tüm renklerini taşıyan bir yapıya kavuşması bugün ülkemizin en öncelikli meselesi haline gelmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Krizin çaresi demokrasidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN