Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaşe-vize çalışması tam gaz sürüyor

İstanbul, Ankara ve Antalya'da verilen kaşevizenin Adana havalimanında da hayata geçirilmesi için çalışmalar olumlu bir sürece girerken, Atlasjet Çukurova ile Erbil arasında ticari köprü oluyor

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Yolcusunu en çok seven havayolu şirketi sloganıyla havalanan Atlasjet, geçtiğimiz yıl ekim ayında Adana'dan karşılıklı olarak başlattığı Kuzey Irak Erbil uçuşlarını sürdürmek istiyor. Her geçen gün gelişen Irak pazarından bölgenin faydalanması için uçuşların önemine değinen sivil toplum kuruluşları (STK) Kuzey Irak'tan gelen yolcular için Adana Havalimanı'nda kaşe vize uygulanmasının bir an önce hayata geçmesini bekliyor.

KATKISI BÜYÜK OLUR
İstanbul, Ankara ve Antalya'daki havalimanlarında Kuzey Irak vatandaşlarına verilen kaşe vize uygulamasının Adana ve Çukurova bölgesine de büyük katkı sağlayacağını belirtilirken, Atlasjet Çukurova Bölge Müdürü Bahri Uğur Yılmaztürk, "Havayolumuzun iş dünyası ve STK'lardan gelen talep üzerine Irak'taki iştiraki Zagrosjet Havayolları ile Pazartesi ve Cuma günleri karşılıklı olarak Adana-Erbil direkt seferlerini başlatmıştır" dedi.

GÖRÜŞMELERDE SONA GELİNDİ
"Atlasjet, bölgemiz ile Kuzey Irak arasında önemli bir ticari köprü vazifesini yerine getirmektedir" diye konuşan Yılmaztürk, "Coğrafik yakınlığı nedeniyle bölgemizin en güçlü sanayi kenti Adana ve liman kenti Mersin'in Kuzey Irak pazarı ile yakından ilgilenmesi ve bu pazarından daha fazla pay alması açısından direkt olarak gerçekleştirilen seferimiz daha keyifli hale gelecektir. Taşıdığımız yolcular kaşe vize uygulamasıyla Adana ve Çukurova pazarına akın edecekler. Bu konuda valilik ve bakanlıklarımızla yapılan girişimler olumlu bir sürece girdi" dedi.

DAHA FAZLA PAY
Bahri Yılmaztürk, "Coğrafik yakınlığı nedeniyle bölgemizin en güçlü sanayi kenti Adana ve liman kenti Mersin'in Kuzey Irak pazarı ile yakından ilgilenmesi ve bu pazarından daha fazla pay alması açısından direkt olarak gerçekleştirilen seferimiz daha keyifli hale gelecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaşe-vize çalışması tam gaz sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN