Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzonlu ressamdan 15'inci kişisel sergi

Trabzonlu sanatçı Aslı Çakar Özen'in 15'inci kişisel resim sergisi Sanko Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergide Karadeniz temalı 44 eser beğeniye sunuldu

Giriş Tarihi: 14.1.2014
Gaziantep Özel Sanko Okulları resim öğretmeni Trabzonlu ressam Aslı Çakar Özen, Sanko Sanat Galerisi'nde 15'inci kişisel resim sergisini açtı. Sanatçı Özen'in Karadeniz temalarını sanatsal öğe olarak resmettiği 44 eserinin yer aldığı sergi, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat ve çok sayıda sanatseverlerin katımıyla açıldı.

'YAŞAMIMDAN İZLER VAR'
Sergisinin açılışına yoğun katılımdan dolayı mutluluğunu dile getiren sanatçı Aslı Çakar Özen eserlerini yaparken sosyal içerikli figüratif konuları mekan figür bağlantısı kurarak çalıştığını anlatarak, yöresel doku olan keşan ve peştamalı "evrensel kaygılar içerisinde" sanatsal öğeler kullanarak ifade ettiğine dikkati çekti. Özen, "Resimlerin tamamen hayallerim değil, yaşadıklarımdan, çocukluğumdan da izler taşıyor. İçinde eğitimim, sanat tarzım da var. Sürekli kendimi olgunlaştırmaya çalışıyorum" dedi.

24 OCAK'A KADAR AÇIK
Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, daha sonra sanatçı Özen'e Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan 'Belkıs Zeugma ve Mozaikleri' adlı bilimsel yayını hediye etti. Ressam Özen'in, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'nde açılan sergisi, 24 Ocak'a kadar gezilebilecek.

ASLI ÇAKAR ÖZEN
Aslı Çakar Özen, 1956 yılında Trabzon'da doğdu. Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitiren sanatçı, lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde tamamladı. Halen Gaziantep Özel Sanko Okulları'nda resim öğretmeni olan sanatçı, aynı zamanda Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyeliğini ve küratörlüğünü de yürütüyor. Sanko Holding'in sponsorluğunda düzenlenen Gaziantep 1. ve 2. Uluslararası Ressamlar Buluşması'nın koordinatörü olan sanatçı, 15 kişisel sergi açtı, 100'ün üzerinde karma sergiye katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonlu ressamdan 15'inci kişisel sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN