Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yıldız Gençler' sertifikasını aldı

Hatay Valiliği İl Yenilik Platformu'nun Yıldız Gençler projesiyle dört ayrı iş kolunda kurs gören 64 genç sertifikalarını aldı

Giriş Tarihi: 15.1.2014
Hatay Valiliği öncülüğünde, TÜBİTAK desteği ile İl Yenilik Platformu tarafından Hatay'da yürütülen Yıldız Gençler başlıklı projenin ilk ayağı sona erdi. Gençleri meslek sahibi yapmak ve nitelikli eleman yetiştirmek amacı ile düzenlenen projenin sertifika töreni Antakya Anemon Otel'de düzenlendi. Törene, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Kakil, işadamları, STK temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.

BU HIZ HİÇ YAŞANMAMIŞTI

Törende konuşan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, "Takipte zorlandığımız çok hızlı bir dönüşümün yaşandığı bir yüzyıldayız. Yaşadığımız yüzyıldaki değişimin hızı tarihin daha önceki döneminin hiçbirinde görülmediği kadar fazla" dedi. İl Yenilik Platformu Proje Sorumlusu Funda Huzmeli de gençler adına başlattıkları bu projenin eğitim projesi değil, bir istihdam projesi olması için çalıştıklarını söyledi. Törende daha sonra, 5 ay boyunca İskenderun ve Antakya'da düzenlenen PLC programlanabilir lojistik kontrolü sistemleri, haddahane paketleme ve kontrolü ile torna-tezgah operatörlüğü kurslarını başarıyla tamamlayan 64 gence sertifikaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yıldız Gençler' sertifikasını aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN