Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin 3 boyutlu oldu

Mersin'in kültürel ve turizm potansiyelinin toplandığı 3 boyutlu kitap, için hem görsel hem de işitsel zenginlik sunuyor

Giriş Tarihi: 17.1.2014
Mersin Valiliği öncülüğünde hazırlanan 3 boyutlu kitapla, kentin tarihi, turistik ve kültürel değerleri eşsiz bir görsellikle okuyucuya sunuluyor. Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun fikrinden yola çıkılarak hazırlanan eser, şimdilik resmi kurumlarda, belediyelerde ve halk kütüphanelerinde okuyuculara hitap ediyor. Kapağı, Mersinli ünlü müzisyen Nevit Kodallı'nın müziğiyle açıldığı andan itibaren okuyucuyu içine çeken kitap, kent hakkında merak edilenleri gözler önüne seriyor. "Tarih ve Efsaneler Şehri Mersin" adıyla yayımlanan kitap, 3 boyutlu gözlüğüyle adeta bir şehir turu yaptırıyor, kentin potansiyelini hatırlatıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, "Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu'nun fikrinden yola çıkılarak Mersin'in sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri farklı bir tarzda halka tanıtmak için 3 boyutlu kitabı hazırladık" dedi. Kabahasanoğlu, kitabın, Türkiye'de bu konuda hazırlanan çok önemli bir eser olduğunu, şehrin tanıtımına yeni bir boyut kazandırdığını, turizmle uğraşan sektör yetkilileri ve turistler için değerli bir tanıtım malzemesi olduğunu" ifade etti.

KİTAPÇILARA GELSİN

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün himayelerinde gerçekleştirilen 'Konuşan Kitap Şenliği'nde projenin tanıtımı için sergi açıldığını hatırlatan Kabahasanoğlu, "Kitapta yer alan 3 boyutlu fotoğraflar için bir sergi düzenlendi ve sergiyi gezenler 3 boyutlu gözlüklerle kısa bir Mersin turu yaptı" diye konuştu. Öte yandan eseri inceleme fırsatı bulan vatandaşlar, daha geniş kitlelere ulaşması için bu önemli kitabın, kitapçılarda satışa sunulmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin 3 boyutlu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN