Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalkınma için sözler yetmiyor

İşadamı Mehmet Emin Yüksekbaş, Adana'nın sorunlarına kesin çözüm için 'kelimeler'den daha fazlasına ihtiyaç olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 18.1.2014
Adana'nın köklü firmalarından 4M Mehmetler Yatırım LTD'nin CEO'su ve Genel Koordinatörü Mehmet Emin Yüksekbaş, kentin kronik hale gelmiş sorunlarının sürekli konuşulduğunu ancak kesin çözümler bulunamadığını vurguladı. Yüksekbaş, çözüm için "Ağızdan çıkan kelimelerden öteye gidilmeli" dedi. İŞ

BİRLİĞİ YAPILMALI


Adana'da siyaset, bürokrasi, iş dünyası ve sivil toplumun daha örgütlü olması gerektiğini kaydeden Yüksekbaş, "Bireysel ya da kurumsal rekabet ve çekişmeler yerine, işbirliği yapılmalı. Ama maalesef şu anda sivil toplum kuruluşları, hatta kimi zaman belediyeler rekabet halinde. Bu tabloyla Adana'nın sorunları için konuşmaktan başka bir şey yapamayız. Tüm kesimler, rekabeti ve çekişmeyi bir yana bırakıp somut projeler üzerinde çalışmalı, bu projeler hayata geçirilmeli" diye konuştu.

BÜYÜK SIKINTILAR VAR


Yüksekbaş şöyle devam etti: "Adana'da samimi bir koordinasyon gerekiyor. Aktif, aksiyon sahibi insanlara ihtiyaç var. 'Ben'lerden kurtulmamız, samimi olarak 'biz' dememiz lazım. Şu anda Adana'nın acilen çözülmesi gereken büyük sorunları var. Örneğin teşvik uygulamaları yüzünden Adana ekonomisi mağdur. Ayrıca ekonominin lokomotiflerinden inşaat sektörü, arsa sorunu yüzünden Adana'da kısıtlanmış durumda. İmar ve şehirleşme sorunları had safhada. Bunların çözümü için, ilgili tüm kesimler tarafından somut adımlar atılmalı."

YÜREĞİR'DE GELİŞME VAR

Mehmet Emin Yüksekbaş, Yüreğir'in durumu hakkında da görüşlerini paylaştı. Yüreğir'in uzun yıllar hakkı yenilmiş, ihmal edilmiş bir bölge olduğunu savunan Yüksekbaş, "Vergiler Yüreğir'den toplanmış, Seyhan ve Çukurova'ya aktarılmış. Yüreğir yeterince hizmet alamamış. Yine de son 4-5 yılda bir şeyler yapılıyor. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın önemli projeleri var. O projelerin de katkısıyla bana göre şu anda Adana'nın en iyi yatırım alanı, en iyi cazibe merkezi Yüreğir. Ben Yüreğir'in kısa ve uzun vadede çok büyük yatırımlara ev sahipliği yapacağına inanıyorum" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınma için sözler yetmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN