Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ'dan Çin'e Erasmus köprüsü

Giriş Tarihi: 20.1.2014
ÇAĞ Üniversitesi uluslararası İşbirliklerine yenilerini ekliyor. Erasmus Öğrenci Değişim Programları kapsamında 45'e yakın Avrupa ülkesi ve 3 Amerikan üniversitesiyle anlaşması bulunan Çağ Üniversitesi, dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip Çin'den Qinghai Normal Üniversitesi ile de anlaşma yaptı. İş birliği kapsamında, iki üniversite arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapılarak, ortak akademik çalışmalara imza atılacak.

ULUSLARARASI DENEYİM
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci, "Ekonomisi bu kadar güçlü bir ülkede öğrencilerimizin eğitim görecek olması, onlara uluslararası deneyim kazandırırken, aynı zamanda dünya pazarını da öğrenme fırsatı sunacaktır. Üniversitemizin bu sayede ülkemize yeni girişimciler kazandıracağına da inanıyorum. Önümüzdeki günlerde de yine Çin'den Tianjin Normal Üniversitesi ile anlaşma imzalayarak iş birliğimizi güçlendireceğiz" dedi.

SEÇMELİ DERS ÇİNCE
Çağ Üniversitesi öğrencileri, aldıkları İngilizce eğitimin yanında Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Çince derslerini de seçmeli olarak öğreniyor. Ayrıca Çağ Üniversitesi Çince öğretmeni Xiau Xiau da, Çağ Üniversitesi gibi dünyayı yakalamış bir üniversitede çalışıyor olmaktan ve ülkesinin böylesine seçkin bir üniversiteyle yaptığı anlaşmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ'dan Çin'e Erasmus köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN