Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtlar yaşam alanı olacak

YURTKUR Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan, yurtları her yönüyle yaşanılacak mekanlar haline getireceklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 21.1.2014
Yurtkur Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan'ı ziyaret etti. Prof. Dr. Kaymakcan, yurtları sadece barınılan ve yemek yenilen yer olmaktan çıkarıp, her yönüyle yaşanılacak bir alan haline getirmek için çabaladıklarını söyledi. Kahramanmaraş'ta yüklenici firmadan kaynaklanan sorunlardan dolayı yurtların açılmasında geç kaldıklarını dile getiren Kaymakcan, bunun bir mazeret olmadığını belirterek, yurtların bir an önce açılması gerektiğini kaydetti.

SOSYAL ETKİNLİKLER

Yurt imkanlarını ve öğrencilere verilen hizmetleri anlatan Kaymakcan, şunları söyledi: "Öğrencilerin en çok boş zamanları yurtlarda geçiyor. İşte biz de bunu göz önüne alarak bütün yurtlarımızda çeşitli sosyal etkinlikler yapıyoruz. Biz yurtları sadece barınılan ve yemek yenilen yer olmaktan çıkarıp her yönüyle yaşanılacak bir alan haline getirmek için çabalıyoruz. Bunun için de ilgili bütün bakanlıklar ve genel müdürlüklerle görüşüp protokol imzalıyoruz. Kahramanmaraş'taki öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. Yapılan yurtların yanında kentte bin kişilik özel yurt kiralanması için ilana çıkıyoruz. Bu özel yurtlarla da 15 yıllık protokol yapacağız. Yani önümüzdeki öğretim yılında yaklaşık 2 bin 500 kişilik öğrenci yurdumuz olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtlar yaşam alanı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN