Şanlıurfa'da gazelhanlar gözyaşlarıyla anıldı

Şanlıurfa Belediyesi, 10 yıl önce eşiyle birlikte sobadan zehirlenerek ölen Kazancı Bedih ve diğer gazelhanları özel bir etkinlikle andı

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Şanlıurfa'da 10 yıl önce katalitik sobadan eşiyle birlikte zehirlenerek yaşamını yitiren "Gazellerin Piri" Kazancı Bedih (Yoluk) ve Urfalı gazelhanlar için Şanlıurfa Belediyesi anma etkinliği düzenledi. Belediye Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Gazelhanlar Anılıyor" programında Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli'nin hazırladığı slaytta Kel Hamza (Hamza Şenses), Demir İzzet, Mahmut Güzelgöz (Tenekeci Mahmut), Şükrü Hafız, Mukim Tahir, Halil Hafız ve Bekçi Bakır gibi ünlü gazelhanların yanı sıra Kazancı Bedih'in hayatından kesitler aktarıldı.

İLAHİLER OKUNDU
Bütün gazelhanlar seyircilerden alkış alırken sunumun sonunda salondakiler gözyaşlarına hakim olamadılar. Şanlıurfa Belediyesi Sıra Gecesi ekibinin Urfa türkülerini seslendirdiği gecede Grup Dergâh da tasavvuf musikisinden ilahiler okudu. Tiyatro sanatçısı Kadir Kırıcı'nın sunumu ile renklenen "Gazelhanları Anma Gecesine" Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyüpoğlu, Şanlıurfa Belediyesi başkan yardımcıları Mustafa Aydın ve Fevzi Yücetepe ve AK Parti Şanlıurfa Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç Katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa'da gazelhanlar gözyaşlarıyla anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN