Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik kesilince seyirci aydınlattı

ÇÜ'de öğrencilerin sahnelediği Deliler Evi oyunu, elektrikler kesilince cep telefonu ışığında oynandı

Giriş Tarihi: 24.1.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mithat Özsan Amfisi'ndeki tiyatro gösterisinde benzerine az rastlanan bir olay yaşandı. Üniversitenin Tiyatro Kolu tarafından hazırlanan "Deliler Evi" adlı oyun, elektrik kesildiği için izleyicilerin cep telefonlarından yansıyan ışıklar altında sahnelendi. Sahnenin profesyonelleri ve onları izleyenlerin katkısıyla gerçekleşen oyunda, sanatçılar büyük alkış aldı.

OYUNA DA KATILDILAR
Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kolu tarafından hazırlanan oyuna ilgi oldukça yoğundu. Oyunun perde denilmesine dakikalar kala elektriklerin kesilmesi, oyunun sahnelenmesini engelleyemedi. Durumu fark eden üniversiteli izleyiciler, cep telefonlarının ışıklarını açarak arkadaşlarına destek verdi. Durum böyle olunca da izleyiciler kendini bir anda tiyatro oyununun içinde buldu.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Seyircilerden büyük bir kısmının hemen sahnenin ön tarafına geçip cep telefonlarının ışığını oyunculara yöneltmesiyle, ortam bir anda aydınlandı ve oyuna perde denildi. Dizlerinin üzerinde yere çöken izleyicilerin, oyunculara ışık tutmak için verdiği çaba ise diğer izleyicilerin gülümsemesine neden oldu. Hal böyle olunca da sahnedeki oyuncular repliklerinde bol bol doğaçlama yapmak zorunda kaldı. Ancak her şeye rağmen "Deliler Evi" adlı komediyi büyük bir ustalıkla sahneleyen Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kolu öğrencilerinin bu performansı ayakta alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik kesilince seyirci aydınlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN