Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma Şahin: O kurşun kardeşliğe sıkılmıştır

AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı, MHP Gaziantep İl Başkanlığı'na taziye ziyaretinde bulundu. Fatma Şahin, saldırıyı lanetlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 1.2.2014
AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı, MHP'li Cengiz Akyıldız'ın İstanbul'da bir saldırıda öldürülmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanlığına taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette üzüntüsünü dile getiren AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, "Cengiz Akyıldız'a sıkılan kurşun kardeşliğe, hukuka ve demokrasiye sıkılan bir kurşundur" dedi.

PAYLAŞTIKÇA AZALIYOR

Ziyarete Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve partililer katıldı. AK Partili heyet konuşmalardan önce Fatiha okudu. Ardından MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erzin, "Töremizde var, Türkün töresinde vardır, acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça artar" dedi.

SÜRECE DİKKAT ÇEKTİ

12 Eylül öncesi MHP'nin çok acılar çektiğini kaydeden Erzin "Geçmişte çok sayıda ülküdaşımızın, kardeşimizin şehit cenazelerini omuzlarımızda taşıdık. Çok uzun süre sonra böyle bir olayın tekrar etmesi bizi bir hayli üzmüştür" dedi. AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer de "Bu elim hadisenin meydana geldiği süreç çok önemli bir süreçtir. Seçim dönemine girilen zamanda meydana gelmesi bizleri bir kat daha üzdü" diye konuştu.

KARDEŞLİK KAYBETTİ

CenBüyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin de, "Türk siyasi tarihinde bir takım karanlık güçler, kaostan, çatışmadan, gözyaşından nemalanmaya çalıştı. Her zaman burada kaybeden memleketimiz ve kardeşlik hukukumuz oldu. Cengiz kardeşimize sıkılan kurşunun kardeşliğimize, hukukumuza, demokrasimize sıkılmıştır" dedi.

"SAĞDUYULU OLMALIYIZ"
Geçmişten çıkarılacak sonuçlarla geleceğe bakılması gerektiğini kaydeden Şahin, "Bu bedelden dolayı çok canlar gitti. Çok ocak söndü. Çok aile parçalandı. Artık önümüze bakıp, bu kaostan beslenenlere karşı, çok daha dikkatli, çok daha sağduyulu olmamız gerekiyor. Ben hepinizin huzurunda Devlet Bahçeli'ye, olaydan sonraki sağduyulu konuşmasından dolayı bir anne, bir kadın olarak teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Şahin: O kurşun kardeşliğe sıkılmıştır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN