Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kararım Seyhan'da sonuçları etkiler

Adana'nın sevilen işadamı Bülent Özülkü, seçimde aday olup olmayacağı yolundaki kararının henüz netleşmediğini belirterek, "Kararım seçimin sonucu etkiler" dedi

Giriş Tarihi: 1.2.2014
2009 yerel seçimlerinde Seyhan'dan bağımsız Seyhan belediye başkan adayı olan Özülkü Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özülkü, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sözleriyle kent gündemine oturan Bülent Özülkü, CHP'nin Seyhan adayı Zeydan Karalar ile seçim kazanma şansının çok zor olduğunu belirterek, "Bu seçimde aday olup olmayacağıma karar vermedim. Ancak kararımın Seyhan'da sonucu etkileyeceğini tahmin ediyorum" dedi. Bu seçim döneminde partilerin performansını görmek istediğini ve kararını buna göre vereceğini belirten Bülent Özülkü, "İşadamı siyasetin içinde olmalı. Bu kentte yatırım yapan, binlerce insana ekmek veren bir girişimci siyasetten uzak kalamaz. Bana göre Seyhan'da MHP'nin kazanma şansı çok düşük. Seçim AK Parti ile CHP arasında geçer. Büyükşehir'i kazanmak isteyen CHP Seyhan'dan büyük oranda oy bekliyordu ancak Zeydan Karalar'la alması çok zor" diye konuştu.

YAKINDA KARAR VERECEK
Çukurova'da da Yıldıray Arıkan'ın aldığı oy oranını Soner Çetin'in getiremeyeceğini öne süren Bülent Özülkü, "CHP'nin işi böylece zora girdi. Seyhan'da Zeydan Karalar ile umduğu oyu alamayacak olan CHP'nin Büyükşehir'i de kazanması zor gibi görünüyor. Yani Seyhan'da hesaplar çok farklı olacak. Ben aday olup olmayacağıma henüz karar vermedim. Şubat ayının 8'i ya da 10'u gibi konuşacağım. O zaman tablo çok farklı olabilir" şeklinde konuştu.

PERFORMANSLARI İZLİYOR
CHP'nin Seyhan'da Yalçın Akyol ya da Tuncay Karaytuğ'la beklediği oyu alabileceğinin de altını çizen Bülent Özülkü, "Yüreğir'de Mahmut Çelikcan rahatlıkla seçimi kazanır. Çukurova'da da CHP seçimi kazanır ama önceki dönem gibi oy alamaz. Ben şimdi siyasi partilerin performanslarını izliyorum. İlçe ve Büyükşehir adaylarının gelişmelerine göre karar vereceğim. Kararımı da önümüzdeki günlerde açıklayacak ve kamuoyu ile paylaşacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kararım Seyhan'da sonuçları etkiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN