Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski hastane sahipsiz kaldı

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Mersin'in Silifke ilçesinde yenisi yapılınca terk edilen eski devlet hastanesi binası, sahipsizlik yüzünden iddiaya göre fuhuş mekanı olarak kullanılmaya başlandı. İçindeki malzemeler de talan edilen binanın geceleri her türlü kötü olaya tanıklık ettiğini savunan çevre esnafı, bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

GÜVENLİĞİ SAĞLANMALI
İlçenin en işlek yerlerinden Atatürk Caddesi üzerindeki hastanenin taşınmasının ardından binanın özellikle akşam saatlerinde gayri ahlaki davranışların sergilendiği bir mekan halini aldığını ifade eden esnaf, "Binanın camlarını kırıyorlar. İçindeki eşyalarının geceleri gelip götürüyorlar ve kamu binasına zarar veriyorlar. Bina yeniden değerlendirilinceye kadar ışıklandırılmalı. En azından bir güvenlik görevlisi bulunmalı" dedi.

NE OLACAĞI BELİRSİZ

Binanın ne olarak değerlendirileceği ve bu durumun ne kadar süreceği konusunda hiçbir yetkilinin kendilerine bilgilendirmede bulunmadığını söyleyen vatandaşlar şöyle devam etti: "Hastanemiz yeni binaya kavuştu. Daha nezih bir ortamda hizmet verilecek olması güzel bir durum. Fakat geriye dönüp bakılması lazım. Boş kalan bu bina ne olacak, nasıl değerlendirilecek?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski hastane sahipsiz kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN