Mahzun artık gülümseyecek

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Son 3 yıldır diyalize bağlı olan 18 yaşındaki Kahramanmaraşlı Mahzun Kozdibi, 16 yaşında yaşamını yitiren oğullarının organlarını bağışlama kararı alan ailenin duyarlılığı sayesinde yaşama yeniden bağlandı. 4 kardeşin en büyüğü olan Kozdibi, henüz 4 yaşındayken rahatsızlandı ve mesanesinden taş alındı. 11 yaşında tekrar rahatsızlanan Kozdibi'nin sol böbreğinin küçük olduğu ve çürüdüğü, sağ böbreğinde de taş bulunduğu tespit edildi ve ameliyata alındı. Kozdibi'nin böbreği yüzde 20 kapasiteyle çalıştığı için Sütçü İmam Üniversitesi'nde takibe alındı.

ÖNERİYLE KAYDOLDU
Kozdibi, 3 yıl önce de böbrek işlevini yitirince haftada 3 gün, 4'er saat diyalize girmeye başladı. Mahzun'un diyalize girdiği merkezdeki doktoru ve daha önce by pass geçiren bir yakınları, Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne kayıt yaptırmalarını önerdi. Hastaneye kayıt yaptırdıktan 3 yıl sonra bir sabah telefonları çaldı ve nakil için bir böbreğin bulunduğu haberi verildi. Baba oğul hemen yola çıktı. 16 yaşında hayatını kaybeden bir gencin böbreği, ailenin izniyle Mahzun Kozdibi'ne nakledildi.

"HAVALARA UÇTUM"
Sağlığına kavuşan Mahzun Kozdibi, "Nakil haberiyle birlikte sevinçten havalara uçtum. Hastaneye geldiğimde doktorum beni rahatlattı. Ameliyat 5,5 saat sürmüş. Burada o kadar yardımcı oldular ki, hiçbir sıkıntı yaşamadan ameliyata girdim ve çıktım. Allah'ın bugününe şükürler olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahzun artık gülümseyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN