Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç günlük bebek ameliyat oldu

Şanlıurfa'da doğuştan yemek borusu kapalı olan 3 günlük bebek başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu ve anne sütüyle beslenmeye başladı

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Şanlıurfa'da doğuştan yemek borusu kapalı olan bebek başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. Halil ve Asiye Yoğurt çiftinin dünyaya gelen 3 kilo ağırlığındaki erkek bebekleri solunum yetmezliği, tükürüğünü yutamama ve ağzında köpük görülmesi üzerine OSM Ortadoğu Hastanesi'ne sevk edildi. Burada bebeğin yapılan tetkiklerinde, yemek borusunun doğuştan kapalı olduğu tespit edilerek ameliyat kararı alındı.

ANNE SÜTÜYLE BESLENİYOR

3 günlük bebek cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Doğan tarafından ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren başarılı ameliyatla bebeğin kapalı olan yemek borusu açıldı. Ameliyatı gerçekleştiren çocuk cerrahi uzmanı Opr. Dr. Yusuf Doğan "Hastamızın göğüs kafesi kemiklerinin arasından akciğeri öne alarak, ana atar damarın yakınlarında kapalı yemek borusunu ucuca dikmek suretiyle yemek borusu oluşturduk. Şu an bebeğimiz sağlıklı bir şekilde anne sütüyle besleniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç günlük bebek ameliyat oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN