Modern ambulanslar Adana'nın hizmetinde

Giriş Tarihi: 5.2.2014

Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne 12 yeni ambulans alındı. Vali Hüseyin Avni Coş, yeni araçlarla birlikte Adana'ya hizmet veren ambulans sayısının 150'ye ulaştığını belirtti

Acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere tahsis edilen 12 adet modern ambulansın teslimatı gerçekleşti. Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bir tanesi aşı dağıtım aracı olarak tahsis edilen toplam 12 ambulans için Adana Valiliği bahçesinde tören düzenlendi. Vali Hüseyin Avni Coş, hizmete giren 12 yeni araçla birlikte il genelinde hizmet veren ambulans sayısının 150'ye ulaştığını belirtti.

NEREDEN NEREYE

15 yıl önceki ambulanslarla şimdiki ambulansların arasındaki farka dikkat çeken Vali Coş, "Bazı hizmetlere şu an ihtiyacımız olmayabilir ama o hizmetin mevcut olduğu, var olduğu, ihtiyacımız olduğunda ulaşılabilir olduğunu bilmek bütün insanlar için teminattır. Acil sağlık hizmetleri ve ambulans da böyledir. Donanımı olmayan araçlardan modern araçlara ulaştık" diye konuştu.

ŞEHİRDE 7 DAkİKA
AK Parti Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar da 112 sağlık hizmetlerinin fevkalade bir noktada olduğunu vurgulayarak, yüzde 100 sağlık hizmeti verildiğini kaydetti. Adana'da yaşayan 2 milyon 200 bin nüfusun tamamına çok kısa sürede sağlık hizmeti verildiğine dikkat çeken Ünüvar, bu oranın şehir içinde 7 dakika, ücra noktalarda ise 30 dakikanın altında olduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modern ambulanslar Adana'nın hizmetinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN