Şişelerin içine sığdırılan sanat

Çeşitli materyallerle hazırlanan figürleri şişe içine yerleştiren Mehmet Yüksel, 5 aylık bir çalışma sonucu Nasrettin Hoca'yı da şişeye sığdırdı

Giriş Tarihi: 5.2.2014
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, cımbız ve sivri uçlu aletlerle yaptığı figürleri cam şişe içerisine yerleştiren Mehmet Yüksel (61), yaklaşık 5 aylık çalışma sonucu Nasrettin Hoca figürünü şişenin içine yerleştirdi. Yurt dışında açtığı iki sergisi büyük ilgi gören Yüksel, özel sektörde çalıştığını, boş zamanlarını değerlendirmek için başladığı şişe sanatından vazgeçemediğini söyledi.

MAKETLE BAŞLADI
Çalışma odasını ve evinin her köşesini kendi yaptığı sanat eserleriyle dolduran Yüksel, yıllar önce hobi olarak başladığı çalışmayla cam şişe içerisine çeşitli malzemeler koymaya başladığını, zamanla bunu daha profesyonelce yapar hale geldiğini kaydetti. İlk zamanlar ağaçlardan maketler yapma merakıyla bu tür sanat faaliyetleriyle uğraşmaya başladığını anlatan Yüksel "Bu iş göründüğü kadar kolay değil. Öncelikle sabır gerekiyor. Nasrettin Hoca ve eşeğini şişe içine monte etmek için 5 ay çalıştım"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişelerin içine sığdırılan sanat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN