Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim sempozyumu çok başarılı geçti

Giriş Tarihi: 6.2.2014

Geleneksel Eğitim Sempozyumu'na katılan Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan, düzenlenen çalıştayların eğitim kalitesine katkısının büyük olacağını söyledi

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından eğitim sisteminin gelişmesi, daha kaliteli ve dinamik bir eğitime kavuşulması amacıyla her yıl farklı konularda düzenlenen "Geleneksel Eğitim Sempozyumu"nun 13'üncüsü bu yıl yine Antalya'da gerçekleştirildi. "Teori, Uygulama ve Değerlendirmeleriyle Farklı Eğitim ve Öğretim Model / Yöntem / Yaklaşımları" temasıyla gerçekleşen ve açılışını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yaptığı sempozyuma, Bakanlık üst kademe yöneticileri, ulusal ve uluslararası akademisyenler, STK'lar, özel okul sahipleri, yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte bini aşkın davetli katıldı. Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan'ın da katıldığı sempozyumda ele alınan konular oldukça yararlı oldu. Sempozyumla ilgili bir açıklama yapan Gökhan Bayboğan şöyle konuştu: "Sempozyum içerisinde yapılan çalıştaylarda; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise yaş gruplarına uygun, eğitim ve öğretimde kullanılan pek çok değişik modelin uygulamaları deneyimlenerek, teorilerini anlamaya yönelik çalışmalar yapıldı ve bu modellerden alınan sonuçlar değerlendirildi. Bu çalışmaların, hem kurumlar arası diyalogun gelişmesi hem de eğitim kalitesindeki standartların oluşabilmesi adına önemli getirileri olacağı kanısındayım."

ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, toplantı esnasında karşılaştığı Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan ile ayak üstü sohbet etti. Bakan Avcı, Çağ Eğitim Kurumlarının gösterdiği başarılı performansı yakından takip ettiklerini ve Eğitim adına gurur duyduklarını söyledi. Gökhan Bayboğan ise Bakan Avcı'nın sözlerinin kendilerini kamçıladığını ifade ederek, "Sayın Bakanımızın sözleri daha çok çalışmamız gerektiği duygusunu bize aşıladı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim sempozyumu çok başarılı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN