Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik dostlar için özel otel yapılacak

AK Parti Çukurova Belediye Başkan adayı Dr. Cüneyt Karaarslan, evcil hayvanların emanet edilebileceği ve sağlık hizmeti alabileceği bir hayvan oteli projesinin bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 7.2.2014
Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği'ni ziyaret eden AK Parti Çukurova Belediye Başkan adayı Dr. Cüneyt Karaarslan, HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, DOHAYKO Başkan Yrd. Mücella Çelik, Genel Koordinatör Metin Yıldırım, işadamı Ali Bürüngüz ve diğer üyelerle görüştü. Dr. Karaarslan, seçildiği taktirde uygulayacağı projeler arasında, evcil hayvanların konaklama ve sağlık hizmeti alabileceği bir otel bulunduğunu söyledi.

HAYVANLAR SAHİPLENİLECEK

Dr. Karaarslan, projesini şöyle anlattı: "Evcil hayvanlarımızın, biz şehirde yokken ya da herhangi bir problemli zaman dilimi içerisinde rahatlıkla bırakılabileceği, veterinerlik hizmetlerini ve hayvan kuaförlük hizmetlerini alabileceği bir hayvan oteli seçildiğimiz takdirde yapmak istediğimiz ilk projelerden biri. Ayrıca evinde hayvan barındıramayacak, hayvanlarla zaman geçiremeyecek vatandaşlarımız, DOHAYKO gibi hayvan sever derneklerine yapabilecekleri destekler sayesinde orada birer hayvanı sahiplenebilecek" dedi.

ZEHİRLENMELER ENGELLENECEK
Bu sayede hem hayvanların ilgi ve bakım ihtiyacının giderileceğini, hem de çocukların hayvanlarla ilgilenebileceğini kaydeden Dr. Karaarslan, "Amacımız Çukurova'yı daha yaşanabilir bir hale getirmek, üst seviyelere taşımaktır. Bu sadece insanlar için değil hayvanlar için de gerekli" dedi. Dr. Cüneyt Karaarslan daha sonra eşiyle birlikte barınağı dolaştı. Hayvan hakları konusunda çok duyarlı olduğunu ifade eden Dr. Karaarslan, hayvan zehirlemelerini önleyecek tedbirler alacağını ve kısırlaştırmayı özendirecek çalışmalar da yapacaklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik dostlar için özel otel yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN