Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makyaj değil kalıcı hizmet

Abdullah Torun, "Büyükşehir Belediyesi artık gerçek anlamda Ak Belediyecik anlayışıyla yönetilmeli ve halkımız gerçek hizmetle, yatırımlarla, modern şehircilikle tanışmalı" dedi

Giriş Tarihi: 8.2.2014
AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, "Partimiz 11 yıldır iktidarda. Hükümetimiz, şehirlerimizin gelişmesi, yerel kalkınmanın sağlanması için belediye hizmetlerine büyük önem veriyor. Türkiye'nin birçok ilinde Ak Belediyecilik anlayışıyla yönetilen şehirler, modern kentleşmede Avrupa ve dünyada örnek teşkil edip, ödüller alırken, Adana gerçek anlamda Ak Belediyecilik zihniyeti ile yönetilmediğinden, hak ettiği hizmetleri alamadı" dedi.

DUR DEME ZAMANI

Büyükşehir Belediyesi'ndeki anlayış; merkezi hükümet ile uyumlu bir yaklaşımla, devlet yatırımlarını Adana'ya kazandırmak yerine, kavgalar ve kısır çekişmeleri ön planda tuttuğunu belirten Abdullah Torun, "Adana hak ettiği hizmetleri alamadı. Devlet ve özel sektör yatırımlarından yararlanamadı. Bunun doğal sonucu olarak işsizlik, yatırımsızlık, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda geri kalmışlık ve huzursuzluk kaçınılmaz oldu. Artık buna dur demenin zamanı geldi" diye konuştu. "Yıllardır bitmeyen metro sistemi ile 2 milyon nüfuslu kentin geleceği çalındı" diyen Abdullah Torun, "Çocuklarımızın geleceği ipotek altına alındı. Hastanelere, Üniversiteye, Otogara, kentin ana arterlerine, alış veriş merkezlerinin yoğun olduğu yerlere gitmeyen metronun 800 milyon dolar borcu var. Mevcut metro sistemi Adanalının sırtına yüklenen bir kambur durumunda. Bırakın Adanalıyı, çocuklarımızın dahi bu borcu ödemeye ömürleri yetmez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makyaj değil kalıcı hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN