Adanalı Sherlock Holmes iz peşinde

Giriş Tarihi: 11.2.2014

Emniyet kadrosunda 22 yıl istihbaratçılık yaptıktan sonra emekli olarak özel bir dedektiflik bürosu açan Yaşar Aksoy, müşteri sayısının her gün arttığını söyledi

Adana'nın ilk dedektiflerinden emekli istihbarat polisi M. Yaşar Aksoy, toplumdaki güven duygusunda azalmasıyla dedektiflik hizmetlerine ilginin arttığını söyledi. Maliyeye kayıtlı dedektiflik bürosunu 5 yıl önce kurduğunu belirten Yaşar Aksoy, eskiden evlenme kararı alan çiftlerin araştırmayı eşe, dosta yaptırdığını, ancak şimdi kendilerine başvurduklarını söyleyerek, "Bizde güven ve gizlilik ön planda. Müşterilerimiz genellikle maddi durumu iyi ve eğitimli kişilerden oluşuyor" dedi.

ÖZEL HAYATA SAYGI
26 yıllık polislik mesleğinin 22 yılını istihbaratçı olarak geçiren M. Yaşar Aksoy, "Kompedan adını verdiğim özel araştırma bürosunu 5 yıl önce kurdum. Bilgi ve deneyimimin yeterli olduğunu düşünüyorum. Maliyeye başvurup büromu açtım. Bir sorunun çözümünü kendileri bulamayanlar, takip için bizi tercih ediyor. Her türlü araştırmayı yapıyoruz. Özel hayatın gizliliğine ve etik kurallara kesinlikle dikkat ediyorum. Müşterilerim genellikle eğitimli ve maddi durumu iyi insanlar" dedi. Bürolarına en çok başvurunun evlilik öncesi ve evlilik sonrası takip ve araştırma başvuruları olduğunu dile getiren Aksoy şunları söyledi: "Daha önce eşe dosta danışılan konuları biz araştırıyoruz. Aileler son yıllarda uyuşturucu ve kötü arkadaş endişesiyle eve geç gelen veya ne yaptığını bilmediği çocuklarını da takip ettiriyor. Aileler takibin ardından riskli durumlarda çocuklarıyla konuşup sorunu çözebiliyor."

HUKUKİ VE ETİK KURALLAR
Bir ücret ve sözleşmeye dayalı olarak özel yaşamın sınırlarını zorlamadan mesleki etik kurallara bağlı kalındığını hatırlatan Aksoy, hizmetleri şöyle sıraladı: Dolandırıcılık Durum Raporları, Gözlem Takip, Özel Mülk Araştırmaları, Hırsızlık Araştırması, İz Bulma, Adres Araştırmaları, Kayıp Araştırmaları (şahıs ve eşya), Kaza Araştırmaları, Özgeçmiş Araştırma, Şantaj Araştırma, Şirket Araştırma, Ürün Marka Patent Sahteciliği, Sigorta Sahteciliği, Kredi Dolandırıcılığı, Mal Varlığı, Şirket, Narkotik, Evlilik Öncesi ve Sonrası Araştırma, Şahıs Araştırma ve Takibi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı Sherlock Holmes iz peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN