Çalışmak için artık Suruç'a koşacaklar

Suruç Tüneli'nin ülke ekonomisine büyük katkısı olacağını söyleyen Bakan Faruk Çelik, "İş ve aş için diğer illerimizden Şanlıurfa'ya, Suruç Ovası'na çalışmaya gelecekler" dedi

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 17 bin 185 metre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun sulama tüneli olan Suruç Tüneli'nin bitiş törenine katıldı. Bakan Çelik, Suruç Tüneli'nin bitirilmesine ilişkin "Bunun ülke ekonomisine son derece büyük katkısı olacak. Burada iş ve aş için Şanlıurfa'ya, Suruç Ovası'na koşup gelecek olan diğer illerimizden vatandaşlarımız olacak" dedi.

TERSİNE DÖNECEK

Yerel seçimlerin barış, kardeşlik ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulunan Çelik, "Suruç Ovası suyla buluşuyor, artık Suruçlu kardeşim nisan ayında gidip İç Anadolu'da, Karadeniz'de başka illerde çalışmayacak. Tam tersine suyla buluşan toprak neticesinde işçilerin Suruç'a geldiği, Şanlıurfa'ya geldiği yeni bir dönem başlıyor, bereketli bir dönem başlıyor" diye konuştu.

GAP EYLEM PLANI

DSİ 15. Bölge Müdürü Numan Doğan Gündüz'den tünelle ilgili bilgi alan Çelik, daha sonra tünel açma makinesinin Suruç Tüneli'ni bitirişini izledi. Çelik, tünelin bitimiyle beraber Şanlıurfa ve Türkiye için tarihi bir gün yaşandığını söyledi. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile DSİ çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür eden Çelik, toprağın suyla buluşuyor olmasının GAP eylem planı çerçevesinde son derece önemli bir halka olduğunu dile getirdi.

GURUR VERİCİ BİR PROJE

Tünelin, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağına dikkati çeken Çelik, "Burada iş ve aş için Şanlıurfa'ya, Suruç Ovası'na koşup gelecek olan diğer illerimizden vatandaşlarımız olacak. İktidar olarak, hükümet olarak böyle anlamlı bir projeye kısa sürede imza attığımız için hakikaten mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sayın Başbakanımıza, ilgili Bakanımıza bir kez daha bu gurur verici projeden dolayı şükranlarımızı, teşekkürlerimizi sunuyoruz" şeklinde konuştu.

DESTEK İSTEDİ
Bakan Çelik ve AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Suruç Belediye Başkan adayı İbrahim Halil Yıldız'ın programına katıldı. Celalettin Güvenç, yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederken, Suruç adayı Yıldız, hükümetin ilçede yaptığı çalışmaları anlattı, "Hizmetlerin artarak devam edebilmesi için Suruç'un AK Parti tarafından yönetilmesi lazım. Bunun için 30 Mart'ta halkımızın vereceği destekle zafere ulaşacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışmak için artık Suruç'a koşacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN