Olimpiyat hazırlığı

TOHM Projesi kapsamında 13 sporcu, atıcılık hazırlıklarını Kahramanmaraş'ta sürdürüyor

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü'nün 19 ilde başlattığı Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Projesi kapsamında 13 sporcu hazırlıklarını Kahramanmaraş'ta sürdürüyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kahramanmaraş'ın yanı sıra Kocaeli, Aydın, Adana ve Kastamonu'dan gelen 7'si erkek 13 sporcunun, üç antrenör gözetiminde Kahramanmaraş Belediyesi Mustafa Topçuoğlu trap atış poligonunda haftada 6 gün antrenman yaptığını söyledi.

HAZIRLIKLAR ÇOK İYİ GİDİYOR
Sporcuların olimpiyatlarda Türkiye'ye derece getireceklerine inandığını ifade eden Kabakçı, "Sporcuların konaklama ve eğitim alanları ulusal standartlarda. Başarmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Türkiye'de TOHM projesi oturmuş en düzenli il Kahramanmaraş'tır" dedi. Atıcılık antrenörü Ali Emre Günay da başarılı sporcular yetiştirmek için çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüklerine işaret ederek, "Hazırlıklar iyi gidiyor" dedi.

PROJE HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR
Sporcularından İlker Karabudak ise küçük yaşlarda babasının vesilesiyle havalı tabancayla başladığı atıcılıkta, çeşitli dereceler elde ettikten sonra 2011'de milli takıma seçildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olimpiyat hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN