Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçil'in gözleri Van kedisi gibi

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Mersin'de yaşayan bir gözü kahverengi, bir gözü yeşil olan genç kız görenleri şaşırtıyor. Mersin Toroslar ilçesine bağlı Kayrakkeşlik köyünde yaşayan 14 yaşındaki Seçil Sarı, bir gözü yeşil bir gözü kahverengi olarak doğdu. Önceleri kızlarındaki farklılık nedeni ile endişe eden aile, zamanla bu durumu benimsedi. Seçil'e hamile iken yeşil gözlü bir kız çocuğu istediğini anlatan anne Nesrin Sarı, "Hamileliğim döneminde diyordum ki Allah'ım şöyle yeşil gözlü bir kızım olsun. Sonra diyordum siyah gözlü de olur daha sonra hayırlısı olsun, ne verirsen ver dedim. Kızımın bir gözü yeşil bir gözü kahverengi oldu. Allah'ın takdiri" dedi.

GÖRMEYE GELİYORLAR
Olayı duyanlar, konu komşu hepsi Seçil'i görmek için ailenin evine akın etmeye başladı. Anne Nesrin Sarı o günleri şöyle anlatıyor; "40'ı çıkana kadar kaynar içmeyi bahane edip, hayırlı olsuna gelmeyecek kişiler geldiler. Hastaneye gittiğimde doktora götürüyorum o hemşireye söylüyor, hemşire öbür arkadaşını çağırıyor. Şimdi bile lens olup olmadığını soruyorlar." Seçil'in okul hayatının başlaması ile çok zorluk çektiklerini bildiren Nesrin Sarı, "Seçil ilkokula başladığında çok zorluk çektik. Duyanlar çocuğu sürüklüyorlardı gözlerini görmek için. Kızımın psikolojisi bile bozulmuştu. Sonra alıştı" dedi.

TADINI ÇIKARIYOR
Arkadaşları tarafından Van kedisine benzetildiğini anlatan Seçil Sarı ise, "Arkadaşlarım, 'Van kedisi gitti Van kedisi geldi' diyorlardı. Ben de 'Sizde böyle özellik yok' diyerek arkadaşlarımın söylediklerini duymazdan gelmeye çalıştım. Ben ayrı bir insanım, ayrı bir özelliğim var. Bu özelliğimin farkına zamanla vardım. Önceleri üzülüyordum ama şimdi bu durum hoşuma gitmeye başladı. Bazıları lens taktığımı zannediyor. Öyle olmadığını fark edince de çok şaşırıyorlar" şeklinde konuştu. Okul hayatında öğretmenlerinin de dikkatini çektiğini ancak zamanla bu duruma onların da alıştığını dile getiren Seçil Sarı, yolda, sokakta meraklı bakışların gözlerine kilitlendiğini söyledi. Kendisine bir bakanın bir daha baktığını dile getiren genç kız, artık biri yeşil biri kahverengi gözlerine alıştığını, gözlerinin güzel olduğunu ve bu özelliğinin tadını çıkardığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçil'in gözleri Van kedisi gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN