TED zili yakında Adana'da çalacak

Türk Eğitim Derneği (TED) Adana Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ERATA Eğitim Öğretim AŞ tarafından TED işbirliğiyle Adana'da eğitim hayatına başlayacak

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Türk Eğitim Derneği (TED) Adana Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ERATA Eğitim Öğretim AŞ tarafından TED işbirliğiyle Adana'da açılacak. Okul öncesi ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde deneyimli Türk ve yabancı öğretmenler ile eğitim verecek olan TED Adana Koleji yeni eğitim-öğretim yılı için okul öncesinden 6'ncı sınıfa kadar öğrenci alacak. Bin 200 öğrencinin eğitim göreceği kolejde İngilizce ve Almanca yabancı dil eğitimi verilecek.

TANITIM TOPLANTISI

TED Adana Koleji'nin tanıtımı Sheraton Oteli'nde yapıldı. Tanıtım toplantısına TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, ERATA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Taha Altaylı, TED Genel Müdürü Sevinç Atabay ile TED Adana Koleji Kurucu Müdürü Ercan Yüksel katıldı. ERATA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Altaylı, en büyük amaçlarının hayata hazır, donanımlı, ülkesine hizmet edecek insanlar yetiştirmek olduğunu söyledi.

NİTELİKLİ NESİLLER
TED Adana Koleji'nin hayata geçmesinde emeği olanlara teşekkür eden TED Genel Başkanı Pehlivanoğlu ise, "Nitelikli ve eğitimli yeni nesiller yetiştirmek için buradayız. TED Adana Koleji'nde yetişecek çocuklar toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, kültür, sanat, spor alanlarında yer edinebilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler olacaklardır. TED profesyonel bir yapılanmayla Adana'da da rekabet koşullarını ve eğitim kalitesini artıracaktır" dedi.

BİN 200 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK
Toplam 19 bin 583 metrekarelik alan üzerine kurulacak olan TED Adana Koleji'nde 18 bin 453 metrekare kapalı alan bulunacak. 13 bin 382 metrekarelik açık oyun alanları ile birlikte bin 200 öğrenci eğitim görecek. Kolejde teknolojik donanımlı 53 derslik, laboratuar, 78 kişi kapasiteli 3D salonu, plastik sanatlar atölyesi, 500 kişi kapasiteli konferans salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 350 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 2 adet tenis kortu, çok amaçlı spor sahaları, 550 kişilik yemekhane, okul öncesi için 72 kişilik yemekhane, hobi sahası ile etkinlik alanları yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TED zili yakında Adana'da çalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN